Awarie w iPhone – jak sobie z nimi poradzić? Wskazówki

Awarie w iPhone nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń. Każdy chciałby przecież korzystać ze swojego urządzenia bez żadnych ograniczeń, a w przypadku wykrycia poważnych usterek funkcjonalność zakupionego sprzętu może być bardzo zachwiana. Na całe szczęście z wieloma awariami można sobie poradzić w bardzo krótkim czasie od ich wystąpienia. Wystarczy udać się do profesjonalnego serwisu Apple i poprosić o wsparcie fachowców.

Pęknięta szybka – co teraz?

Najwięcej problemów może się pojawić przy pękniętej szybce. Do takiej usterki może dojść w najmniej spodziewanym momencie. Telefon wypada z ręki, upada na ziemię i dochodzi do pęknięcia szybki. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wymiana szybki iPhone, co pozwala na zachowanie oryginalnego wyświetlacza i uzyskanie takich samych parametrów obrazu, z jakich korzystało się do tej pory. Godne podkreślenia jest to, że wymiana wyświetlacza iPhone X przebiega w sposób jak najbardziej przemyślany. Procedura opiera się na odseparowaniu uszkodzonego wyświetlacza od ekranu. Pomocne w tym zakresie okażą się:

  • druty molibdenowe,
  • separatory kriogeniczne.

Dużo zależy od tego, czy szybkę będzie się wymieniało w modelu z płaskim, czy też lekko zakrzywionym wyświetlaczem. O szczegółach klientów poinformują wybrani profesjonaliści. Ważnym etapem tego typu prac jest usunięcie pozostałości po kleju i szkła. Później pozostaje już tylko dokładnie oczyścić telefon i nałożyć klej oraz nową szybkę (przy pomocy odpowiedniej temperatury, tak aby poszczególne elementy trwale się ze sobą połączyły).

Niesprawna bateria – czy jest się czym martwić? Jak pozbyć się uciążliwego problemu?

Wymiana wyświetlacza iPhone to zaledwie jedna z usług, która może być interesująca dla posiadacza takiego telefonu komórkowego. Kolejnym problemem okaże się niesprawna bateria. Opisywana awaria występuje pod kilkoma różnymi postaciami, a mianowicie urządzenie może się szybko rozładowywać (co bywa kłopotliwe zwłaszcza w podróży lub na wyjazdach służbowych) i wystąpią w nim poważne problemy z poprawnym ładowaniem. Warto mieć na uwadze to, że mnogość dostępnych funkcji w telefonach Apple może doprowadzić do tego, że czas pracy baterii ulegnie skróceniu. Nie trzeba się tym jednak zbytnio martwić, ponieważ fachowcy zatrudnieni w serwisie Apple zajmą się kompleksową wymianą baterii oraz naprawą złączą ładowania. Tym samym zakupiony sprzęt na nowo będzie działać na pełnych obrotach i sprawdzi się w trakcie nauki, słuchania muzyki i intensywnego surfowania po Internecie. 

Redakcja PKWSA