Baterie jednouchwytowe czy dwuuchwytowe?

Zdawać by się mogło, że wybór dotyczący zakupu baterii umywalkowych, to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Okazuje się jednak, że poszczególne modele różnią się i to znacznie swoją funkcjonalnością, a także i komfortem użytkowania. Jednymi z częściej wybieranych obecnie są baterie umywalkowe jednouchwytowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem na ich temat. Zapraszamy!

Postaw na baterie umywalkowe jednouchwytowe najwyższej jakości!

Zauważyć można, że coraz więcej osób podczas aranżacji łazienki, decyduje się na zakup baterii umywalkowych jednouchwytowych. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. To bowiem baterie jednouchwytowe pasują bardziej do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Mają zazwyczaj prostą formę, która dobrze komponuje się w takich właśnie wnętrzach. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki temu mogą być nie tylko produktem ergonomicznym, ale także i dekoracyjnym.

Poza tym dzięki temu, że przy pomocy jednego uchwytu można kierować temperaturą wody oraz jej natężeniem, sam proces ustawiania wody jest szybszy. Tym samym i jej zużycie jest mniejsze. Warto podkreślić także to, że baterie umywalkowe jednouchwytowe są mniej awaryjne, bardziej wodoszczelne. Szeroki ich wybór znajduje się w sklepie internetowym ŁazienkiABC.pl.

chromowana bateria umywalkowa

Czym się kierować podczas zakupu baterii umywalkowych jednouchwytowych?

Na rynku znajduje się szeroki wybór baterii umywalkowych jednouchwytowych. Poszczególne modele różnią się jednak nie tylko estetyką, ale także i parametrami technicznymi. Przed dokonaniem wyboru należy zwrócić uwagę na materiał wykonania baterii. Najlepsze to te, które zostały wykonane z mosiądzu. Materiał ten nie tylko jest trwały, ale przede wszystkim nie koroduje, a także posiada właściwości antyseptyczne. Poza tym bateria umywalkowa powinna posiadać ceramiczną głowicę, która będzie gwarantem jej płynnej i długo bezawaryjnej pracy. Dobrze, by wybrany model posiada funkcje, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zużycia wody. Nie bez znaczenia jest też dostępność w regularnej sprzedaży części zamiennych.

Umywalki pasujące do baterii umywalkowych sztorcowych

Strefa umywalki jest najważniejsza w całej łazience. To bowiem właśnie przy niej rozpoczynamy i kończymy dzień, a także i spędzamy także i najwięcej czasu. Jest to też miejsce, które zazwyczaj znajduje się naprzeciwko wejścia. Z tych względów każdy element tej strefy jest niezwykle ważny. Do popularnych obecnie baterii umywalkowych sztorcowych coraz częściej wybierane są umywalki nablatowe.

Modele te sprawdzają się w praktycznie każdej łazience bez względu na jej wielkość. Ich główną zaletą jest sam montaż umywalki i to, że nie zajmują miejsca w szafce, jak jest w przypadku umywalek meblowych. Poza tym trzeba przyznać, że to właśnie umywalki nablatowe są nie tylko funkcjonalne, ale i designerskie.

Redakcja PKWSA