Do czego można wykorzystać szampon do włosów?

Szampon do włosów kojarzy ci się głównie z oczyszczaniem głowy. W tym celu go zresztą sama stosujesz. Sięgasz po niego w trakcie kąpieli lub pod prysznicem, aby odświeżyć pasma i zapewnić im atrakcyjny wygląd. Po taki szampon możesz jednak sięgnąć równie dobrze podczas wykonywania zupełnie innych zabiegów o działaniu pielęgnacyjnym. Jest on dość uniwersalnym kosmetykiem. Koniecznie zobacz więc sama, co jeszcze mógłby ci zaoferować.

Do czego można wykorzystać szampon?

Szampon możesz wykorzystać podczas… wykonywania manicure’u! Paznokci nie wystarczy niestety wyłącznie malować. Zanim pokryjesz je wybranym lakierem, musisz je do tego przygotować, a zrobisz to poprzez ich obcięcie i wygładzenie oraz odsunięcie skórek. Potrzebny ci tutaj będzie jakiś dobry preparat zmiękczający. Jeżeli jednak nie używasz czegoś takiego albo akurat twój żel się skończył, sięgnij po prostu po nawilżający szampon do włosów. Nalej niewielką jego ilość do miseczki i zalej ją gorącą wodą. Gdy nieco ostygnie, możesz zamoczyć w niej dłonie. Rozmiękczone skórki łatwo odsuniesz drewnianym patyczkiem bądź łopatką albo wytniesz je nożyczkami czy cążkami.

Szampon przy depilacji

Szampony do włosów pomagają również przy depilacji. A sama dobrze wiesz, jak często zapomina się o kupieniu jakiegoś żelu czy pianki do golenia. Gdy już siedzisz w wannie z maszynką w dłoni, nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że nie masz czym rozmiękczyć włosków. Ale to nie problem! Wmasuj w nie po prostu szampon, rozcieńczając go wcześniej w ciepłej wodzie. Przytrzymaj go na nogach przez minutę i zaraz potem przejdź do depilacji. Niektórzy twierdzą nawet, że odżywki do włosów jeszcze lepiej zmiękczają włoski na nogach czy rękach. Wypróbuj oba te kosmetyki. Któryś z nich na pewno się u ciebie sprawdzi.

Ostatnie zastosowanie – produkt do czyszczenia pędzli. Przyrządy, którymi wykonujesz swój codzienny makijaż, powinnaś myć przynajmniej dwa razy w tygodniu (jeśli malujesz się codziennie). Naturalny i nawilżający szampon do włosów idealnie je doczyści i sprawi, że włosie po „kąpieli” będzie przyjemne w dotyku.

amelson.pl

Redakcja PKWSA