Gdzie kupić tani węgiel?

Choć coraz częściej mówi się o rezygnacji z tradycyjnych paliw kopalnych i zastąpienia ich bardziej ekologicznymi źródłami energii, to jednak w praktyce tani węgiel wciąż pozostaje niezastąpionym źródłem opału w wielu polskich domach. Oczywiście jego gorsze gatunki stopniowo wypierane są z rynku, a stare piece zastępowane nowoczesnymi kotłami na ekogroszek, ale przez kolejnych kilkanaście lat zapewne wciąż będziemy z niego korzystać. 

Opał z tradycyjnych składów

Jednym z najpopularniejszych sposobów zakupu taniego węgla na zimę jest odwiedzenie lokalnego składu opału i zamówienie jego określonego gatunku w pożądanej ilości. Kupując na składzie, opał możemy zamówić luzem lub w workach. W tym drugim przypadku zwykle do ceny zostanie doliczona dodatkowa opłata za usługę workowania. Zaletą takiego zakupu jest darmowy transport, ale tylko wówczas, gdy odległość od składu do miejsca zrzutki jest niewielka. Część składów oferuje również możliwość zamówienia darmowego worka opału na próbę. Dzięki temu przed zakupem większej partii węgla można sprawdzić jego jakość. Jeśli interesuje Cię naprawdę tani węgiel, ciekawszym rozwiązaniem może być jednak jego zdalny zakup przez stronę internetową ogólnopolskiego składu lub bezpośrednio z kopalni.

Opał z Internetu

Dzięki upowszechnieniu nowych form komunikacji i popularyzacji sprzedaży zdalnej, a także za sprawą szybkiego rozwoju firm kurierskich, osoby szukające niedrogiego węgla coraz częściej korzystają z pomocy Internetu. W sieci działają firmy specjalizujące się w zdalnej sprzedaży opału w workach. W ten prosty sposób można kupić przystępny cenowo ekogroszek, brykiet drzewny lub inny rodzaj stałego opału. Omijając pośredników, zapłacimy mniej, a przy okazji zaoszczędzimy sporo czasu potrzebnego na osobiste odwiedziny w lokalnym składzie opału czy markecie budowlanym. Poza tym możemy wybrać dokładnie ten produkt, którego właśnie poszukujemy i potrzebujemy. Tani węgiel z Internetu to wygodny sposób, by przygotować się do zimy. Co ważne, przy zamówieniu określonej ilości opału w workach, zwykle wystarczy zamówić jedną paletę, za transport nie trzeba w ogóle płacić. 

Zakup opału na zimę to istotna część domowego budżetu. Warto zatem szukać sposobu na obniżenie tego stałego kosztu. Wystarczy znaleźć dystrybutora oferującego dobrej jakości węgiel w niskiej cenie, w workach, który zostanie dostarczony na palecie przez profesjonalną firmę kurierską. W sieci bez problemu znajdziesz firmy, które zajmują się zdalną sprzedażą opału i jeśli chcesz przygotować się do zimy, warto zapoznać się z ich ofertą.

Gerard Nowak

Cześć, jestem Gerard! Całe życie zajmowałem się górnictwem. Pasjonuje się tematami związanymi z węglem, ogrzewaniem oraz budownictwem. W moich artykułach przekaże Ci swoją wiedzę nabytą podczas lat pracy oraz wynikającą z moich pasji. Zapraszam do lektury moich artykułów na blogu PKWSA.pl