Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

Bez względu na to, czy nadajesz paczkę z ważnymi dokumentami, czy też odzież, zabawki albo elektronikę, ważne jest, by dotarła w stanie nienaruszonym do odbiorcy. Jak zapakować towar, by w bezpieczny sposób przebył całą trasę? Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią? Sprawdźmy!

Prawidłowe pakowanie przesyłek

Odpowiednie zapakowanie paczki to nie kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa przewożonego towaru. Kiedy zależy Ci, by ten dotarł w nienaruszonym stanie do klienta albo po prostu odbiorcy w przypadku osób prywatnych, musisz należycie zapakować przesyłkę. Jak to zrobić? Oto kilka cennych wskazówek.

  • Przede wszystkim warto stosować odpowiednie opakowania, dostosowane do gabarytów paczki – zbyt duży karton sprawi, że towar będzie się obijał, a pudełko może zostać zgniecione i uszkodzone.
  • Przedmiot w pudełku nie powinien się przemieszczać, dlatego wolne przestrzenie należy wypełnić folią bąbelkową, gazetami lub specjalnymi wypełniaczami do paczek (np. ekologicznymi chrupkami, pociętymi w paski kartonami).
  • Do zaklejenia pudełka należy stosować solidne taśmy. Zwykła taśma klejąca może nie dać rady w transporcie, dlatego polecamy taśmy z dobrym klejem. Pamiętaj też, by zakleić nie tylko górę paczki, ale wszelkie łączenia, co zwiększy bezpieczeństwo.
  • Umieść na paczce czytelne dane odbiorcy lub etykietę nadawczą. Jeśli na przykład wybierzesz tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl, wystarczy, że uzupełnisz formularz, opłacisz przesyłkę, a następnie zostanie wygenerowany odpowiedni dokument. To sporo ułatwia i oszczędza Twój czas!

Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

  • Listy i dokumenty warto zabezpieczyć w 2 koszulki foliowe (założone od dwóch stron), a następnie włożyć do koperty. Najlepszym wyborem będzie koperta foliowa, która nie wchłania wody.
  • Wielkość opakowania powinna być dostosowana do zawartości przesyłki, a puste przestrzenie wypełnione np. papierami, które dodatkowo będą absorbować ewentualne ciecze, gdy te dostałyby się do wnętrza.
  • W przypadku produktów, które mogą ulec zniszczeniu wskutek dostania się wilgoci, warto je przed umieszczeniem w kartonie zabezpieczyć folią – np. stretchem czy folią bąbelkową.
  • Skutecznym rozwiązaniem jest też ostretchowanie kartonowej przesyłki. Tu jednak eksperci z firmy https://www.Sendit.pl/ przypominają, że taki typ przesyłek może wiązać się z wyższą ceną – firmy kurierskie często traktują je jako przesyłki specjalne.
  • Możesz również zabezpieczyć przesyłkę i jej zawartość, wybierając specjalne pochłaniacze wilgoci – np. kryształki żelu krzemionkowego, który pochłania wilgoć z otoczenia.

Bezpieczne i szybkie nadawanie paczek

Odpowiednio zapakowana przesyłka w dużej mierze przekłada się na zadowolenie klientów branży e-commerce, ale też gwarantuje spokój w przypadku przesyłek prywatnych. Jeśli dobrze zabezpieczysz dokumenty, które nadajesz do bliskich czy zadbasz o to, by sweter na prezent dla babci dotarł suchy, ryzyko ewentualnych problemów z przesyłką znacząco się zmniejszy. W przypadku sklepów internetowych wysoki standard pakowania przesyłek jest równie ważny, jak wybór dobrego przewoźnika czy koszt przesyłki. Odbiorcy zawsze oczekują, że towar dotrze do nich w nienaruszonym stanie, a ewentualne potknięcia niestety mogą skutkować negatywnymi opiniami, które odbiją się na wizerunku firmy.

Redakcja PKWSA