Najlepsze pomysły na ścianę w salonie!

Salon to zazwyczaj największe pomieszczenie w domu, w którym spędzamy sporo czasu, relaksując się po pracy, oglądając filmy czy spotykając ze znajomymi i rodziną. Z tego powodu powinien być on nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny. W tym wnętrzu warto ciekawie zaaranżować ścianę, aby jego wystrój był efektowny i przykuwał wzrok. Jednocześnie dekoracje powinny być dostosowane do stylu, w jakim urządziliśmy ten pokój. Jak zaaranżować ściany w salonie? Przedstawiamy najlepsze pomysły.

Lamele na ścianę w salonie – sprawdzony sposób na każde wnętrze

Już od pewnego czasu, dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się lamele dekoracyjne. Są one chętnie wykorzystywane jako ozdoba ścienna w salonie, niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest to wnętrze. Czym są dokładnie lamele dekoracyjne? Otóż są to niewielkie, lekkie listewki, z których można wykonać ornamenty na ścianie czy suficie. Dzięki nim można wprowadzić do wnętrza drewno, lecz w jego nowoczesnym wydaniu. 

Lamele dekoracyjne świetnie sprawdzą się w salonie urządzonym w nowoczesnym, minimalistycznym, rustykalnym czy skandynawskim stylu. Pomalowane na odpowiedni odcień, doskonale jednak wpiszą się również w klimat wnętrz glamour czy klasycznych. Ich zaletą jest nie tylko atrakcyjny design, ale również łatwy montaż. Nie musimy przeprowadzać ogromnej metamorfozy salonu, by móc je zamontować na ścianie.

Tapeta do salonu – hit czy kit?

Doskonałym pomysłem na dekoracje ściany może być również wykorzystanie tapety do salonu. Wiele osób wciąż mylnie postrzega tę ozdobę przez pryzmat jej popularności w czasach PRL. Obecne modele jednak niczym już nie przypominają tych wykorzystywanych w ubiegłej dekadzie. Tapety do salonu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej. Co więcej, wykonywane są ze świetnych jakościowo materiałów, dzięki czemu mogą być odporne na wilgoć, zabrudzenia i inne niekorzystne czynniki. Z tego powodu na przykład wersje flizelinowe z powodzeniem mogą być wykorzystywane w salonie połączonym z kuchnią. Dzięki tapecie można wykonać stosunkowo niewielkim kosztem spektakularną metamorfozę wnętrza.

Fototapeta do salonu w każdym stylu 

Inwestorzy, którzy nie są przekonani do tapety do salonu, mogą postawić na jej nowocześniejszą wersję, czyli fototapetę. Czym różnią się między sobą te dwa produkty? Otóż tapeta to okładzina, która posiada pewien powtarzający się w określonym odstępie wzór, z kolei fototapety do salonu tworzą na ścianie jeden duży obraz, który może stanowić najważniejszy elementy dekoracyjny tego wnętrza. Fototapety do salonu bardzo często wykorzystywane są do dekoracji takich miejsc jak ścianka za TV czy ściana za kanapą. 

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych wzorów fototapet do salonu. Dlatego bez problemu kupimy model dostosowany do naszych oczekiwań i stylu, w jakim urządziliśmy to wnętrze. Dużą popularnością cieszą się fototapety geometryczne, futurystyczne, roślinne, zwierzęce czy glamour. 

Sztukateria – sposób na nowoczesny salon!

Ściany w salonie może zdobyć również sztukateria. Jest to dość szerokie pojęcie, które uwzględnia m.in. listwy przysufitowe, rozety, ornamenty, gzymsy czy kasetony. W nowoczesnych wnętrzach najczęściej wykorzystywane są listwy przysufitowe, których pierwotną funkcją było maskowanie niedociągnięć konstrukcyjnych pomieszczenia. Obecnie jednak listwy przysufitowe mogą być wyposażone również w diody LED, które umożliwiają doświetlenie wnętrza. 

Takie elementy w odróżnieniu od pozostałych dekoracji ściennych należy zamontować na wszystkich ścianach, a nie na ograniczonej przestrzeni takiej jak na przykład jak ścianka za TV czy ściana za kanapą. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej. Dzięki temu każdy znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb.

Redakcja PKWSA