Ochrona robotów przemysłowych kluczem do wydajności procesu produkcyjnego

Robotyzacja procesów stanowi klucz do usprawnienia i podniesienia efektywności produkcji. To natomiast oznacza szerokie zastosowanie nowoczesnych robotów przemysłowych, które często pracują w trudnym, niebezpiecznym środowisku. Osłony ochronne mają za zadanie wspierać urządzenia, chroniąc je przed zanieczyszczeniami, które pojawiają się w trakcie produkcji. 

Dlaczego pokrowiec ochronny to konieczność?

Wykorzystanie pokrowców dla robotów przemysłowych przede wszystkim umożliwia zmniejszenie liczby godzin potrzebnych na czyszczenie stanowiska robota oraz samego urządzenia. Oszczędność czasu oznacza możliwość oddelegowania pracowników do innych obowiązków, a co za tym idzie, usprawnia pracę przedsiębiorstwa. Innymi słowy: dzięki pokrowcom firma jest w stanie znacząco zredukować roboczogodziny, które w skali roku poświęca się na zadbanie o czystość robota. Zastosowanie osłon wydłuża również czas eksploatacji robota oraz jego części, ograniczając koszty związane z ich wymianą. 

Warto zaznaczyć, że pokrowce ochronne to także szansa na ograniczenie przestojów produkcyjnych związanych ze wspomnianym wcześniej czyszczeniem robota lub naprawą ewentualnych usterek. Zabezpieczone w ten sposób roboty wymagają mniejszego zaangażowania ze strony pracowników oraz zmniejszają ryzyko błędów w procesie produkcji, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jakość produktów końcowych.

Właściwa ochrona robota dodatkowo zmniejsza spadek jego wartości w wyniku eksploatacji. Dzięki zabezpieczeniu urządzenia przed szkodliwymi czynnikami, redukuje się jego zużycie, co zapewnia lepszy stan techniczny i możliwość późniejszej sprzedaży maszyny w o wiele lepszej cenie. Reasumując: zastosowanie pokrowców przemysłowych to oszczędność czasu i pieniędzy, a także korzyści wizerunkowe. 

Pokrowce EVOTEC dla robotów przemysłowych: szeroki wybór osłon dla różnych aplikacji

Nowoczesne, „szyte na miarę” rozwiązania umożliwiające skuteczną ochronę robotów i maszyn przemysłowych oferuje EVOTEC – polski producent pokrowców ochronnych przeznaczonych do zastosowania w różnych środowiskach pracy. Pokrowce na roboty EVOTEC są dostosowane do wymagań i potrzeb procesów realizowanych wewnątrz przedsiębiorstwa, zapewniając w ten sposób skuteczność działania.

Pokrowce EVOTEC dają szansę na wykorzystanie pełni możliwości, które daje robotyzacja produkcji, nawet jeżeli roboty są wystawione na działanie wielu niebezpiecznych czynników. Projektowanie i produkcję osłony EVOTEC poprzedza bardzo dokładny proces zbierania najważniejszych informacji i analizy wymagań klientów. Do każdej osłony dołączona jest instrukcja montażu – klient może zdecydować się na samodzielne zamontowanie pokrowca lub zlecić to zadanie specjalistom EVOTEC.

Redakcja PKWSA