Pompy beczkowe FLUX – zastosowanie

Pompy beczkowe oferowane przez niemiecką markę FLUX to urządzenia, które znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w użytku prywatnym. Firma ta słynie ze swoich innowacyjnych rozwiązań w zakresie nowoczesnych systemów opróżniania beczek – zaliczając się do światowych liderów branży. Gdzie dokładnie znajdują zastosowanie pompy do beczek FLUX i dlaczego warto na nie postawić? 

FLUX, czyli niemiecka jakość i precyzja!

Zanim przejdziemy do tego, gdzie są najczęściej stosowane pompy beczkowe FLUX, warto przyjrzeć się nieco samej marce. FLUX to niemiecki producent pomp – nie tylko beczkowych – który słynie ze swojego innowacyjnego podejścia do tematu transportu różnego rodzaju medium, wysokiej jakości oferowanych rozwiązań oraz bogatej i elastycznej oferty. 

FLUX oferuje między innymi:

  • uniwersalne pompy beczkowe
  • pompy beczkowe higieniczne
  • pompy beczkowe monośrubowe
  • pompy beczkowe do cieczy łatwopalnych
  • pompy beczkowe do cieczy ropopochodnych
  • pompy beczkowe z uszczelnieniem mechanicznym
  • pompy beczkowe bezuszczelnieniowe

Warto nadmienić, że to właśnie firma FLUX zaprojektowała i skonstruowała pierwszą elektryczną pompę beczkową. Co ważne, FLUX może się pochwalić aż 70-letnim doświadczeniem w produkcji różnego rodzaju pomp. Dodatkowo nie bez znaczenia jest fakt, że pompy FLUX i podzespoły wchodzące w ich skład są produkowane w Niemczech.

Pompy beczkowe ich budowa i zastosowanie

Pompy beczkowe FLUX to produkty odznaczające się modułową budową i możliwością szerokiego zakresu konfiguracji. W ten sposób z łatwością można przystosować pompę do indywidualnych potrzeb. Firma oferuje nowoczesne systemy opróżniania zbiorników z mediów o zróżnicowanym stopniu gęstości – w tym przeciery i pasty.

Przy czym pompy FLUX odznaczają się wprost niezwykłą efektywnością – pozostałość po rozładunku nawet bardzo gęstego medium jest mniejsza niż 1 procent! Ponadto systemy opróżniania FLUX to rozwiązanie kompleksowe – marka oferuje nie tylko pompy beczkowe, ale także wszystkie niezbędne do ich sprawnego działania akcesoria.

W ofercie FLUX znaleźć można zarówno pompy beczkowe higieniczne, dedykowane dla przemysłu spożywczego czy farmaceutycznego, jak i pompy beczkowe do cieczy agresywnych chemicznie. Pompy FLUX znajdują zatem zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – w tym również kosmetycznego (kremy, balsamy itd.), petrochemicznego (paliwa, oleje itd.) i chemicznego (kwasy, farby, rozpuszczalniki itd.). Z powodzeniem są używane również prywatnie – przykładowo przez pasjonatów ogrodnictwa.

Redakcja PKWSA