Pomysły na oświetlenie zewnętrzne

Kreatywność w zakresie oświetlenia zewnętrznego pozwala na nadanie wystrojowi wokół domu osobistego charakteru za pomocą kilku akcesoriów. Podczas tworzenia oświetlenia zewnętrznego należy myśleć poza pudełkiem i unikać wysokich lub montowanych na ścianie lamp. Bądź oryginalny!

1. Świeczniki

Zewnętrzny żyrandol nada styl Twojemu losowi, pomnażając każdy jego element. Można to zrobić na kilka sposobów. Niektórzy doceniają styl tradycyjnego żyrandola wykonanego z materiałów, które nie boją się elementów. Podwieszany kryształ może oświetlać narożnik pola. Inni wolą całkowicie przemyśleć zasadę działania świecznika, malując go odważnym kolorem i wymieniając żarówki na świece lub lampy słoneczne. Podobnie jak świecznik, klaster żarówek składa się z kilku typów żarówek, które wiszą razem na różnych wysokościach.

2. Łańcuch żarówek

Łańcuch żarówek wokół podwórka jest jednym z najpopularniejszych pomysłów na oświetlenie zewnętrzne. Wystarczy umieścić małe, lśniące białe światełka wokół drzew i krzewów, aby dodać odrobinę blasku na całym podwórku. Możliwe jest również zastosowanie większych, nowych na rynku żarówek, takich jak okrągłe, w kształcie flaminga lub palmy, aby nadać im wygląd inspirowany plażą.

3. Nieoczywiste oświetlenie

Nieoczekiwane oświetlenie stworzy wiele niespodzianek w części Twojego podwórka… przy odrobinie widoczności, oczywiście. Osoby lubiące zabawę na świeżym powietrzu mogą umieścić pod stołami żarówki, które dodadzą im pięknego blasku pod jaskrawo kolorowym obrusem. Malowanie doniczek farbą fosforescencyjną doda więcej niż ciekawego oświetlenia na całym terenie.

4. Latarnie morskie

Oto inny sposób, by sprytnie oświetlić zewnętrzną część twojego domu. Ogromne latarnie instalowane na różnych wysokościach mogą być grupowane w pobliżu drzwi lub miejsc siedzących. Co mogłoby być bardziej zachęcające? Małe latarnie mogą być ustawiane na stołach lub parapetach, lub po prostu zawieszane na gałęziach drzew w celu dyskretnego oświetlenia na różnych wysokościach.

5. Świece i latarki

Migający płomień świecy lub latarki dodaje wiele atmosfery na podwórku. Dla tych, którzy obawiają się ryzyka pożaru, świece zasilane bateryjnie są opcją. Jeśli bezpieczne jest używanie prawdziwych świec, małe świeczki można rozprowadzać po całej przestrzeni, w której mają być zapalone. Większe świece i liście mogą stanowić bardzo elegancki element dekoracyjny na kolację. Latarki w stylu Tiki to świetny sposób na stworzenie tropikalnej atmosfery.

Redakcja PKWSA