Poznaj maszyny SCM – popularne i niezawodne urządzenia stolarskie

SCM maszyny stolarskie to włoska marka, która początku sięgają już 1952 r. Toż ładnie wtedy powstał pierwszy zakład produkcyjny SCM. Ponad 70 lat doświadczenia w branży stolarskie sprawiło jednak, że maszyny tego producenta spotkały się z uznaniem na całym świecie. Obecnie maszyny SCM są dostępne w sprzedaży aż w 22 krajach na całym świecie! Co więcej, w zakładach SCM na terenie Włoszech co roku produkuje się nawet ponad 17 000 maszyn! W czym zatem tkwi ich sekret?

SCM – maszyny do obróbki drewna

SCM to włoski producent innowacyjnych maszyn do obróbki drewna, który od ponad 70 lat zaopatruje stolarzy w potrzebne im urządzenia. Produkowane na terenie Włoch – charakteryzują się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o zachowanie najwyższych standardów. Jak bowiem można przeczytać na stronie tego producenta – „celem firmy jest oferowanie klientom najlepszej w swojej klasie wydajności i jakości”.

Czym wyróżniają się maszyny SCM? 

SCM (zob. https://maszyny-stolarskie.com.pl/frezarki/dolnowrzecionowe/) to niekwestionowany lider w produkcji maszyn ręcznych i automatycznych, które stosuje się w warsztatach stolarskich oraz na potrzeby przemysłu. Co więcej, świetnie sprawdzają się do produkcji mebli z płyt uszlachetnionych, litego drewna, tworzyw sztucznych itp. Warto również zaznaczyć, że maszyny SCM są zaprojektowane w taki sposób, by zachwycały zarówno pod względem niezawodności, wydajności, jak i funkcjonalności. Producent dokłada także starań ku temu, by maszyny stolarskie SCM wyróżniały się pod względem bezpieczeństwa, które zapewniają swoim użytkownikom. Naszpikowane wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, tym samym pozostają proste w obsłudze. 

L’invincibile si x – jedyny w swoim rodzaju 

Wspomniany „L’invincibile si x” zdecydowanie należy do najbardziej luksusowych produktów marki SCM. Ta elektronicznie programowana pilarka formatowa zrewolucjonizowała branżę stolarską. Jest to bowiem pierwsze tego typu urządzenie na rynku. Wykończona elementami ze stali nierdzewnej pilarka, zapewnia niczym nie ograniczonej precyzji posuwu wózka. W połączeniu z 10 latami gwarancji od producenta sprzęt ten to prawdziwa inwestycja, której zakup zwróci się z nawiązką. Możliwa do obsługi z poziomu pulpitu, maksymalnie ułatwia operatorowi wykonanie jego pracy. Precyzji cięcia zapewniają ostrza z podwójnym nachyleniem oraz inne technologie, które sprawiają, że piłę tą można używać zarówno do cięć pod kątem 90°, jak i tych pod kątem 46°. Tym samym jest to pilarka z najwyższej półki. 

Showroom – przekonaj się na własnej skórze!

Maszyny SCM można zobaczyć i porównać na własne oczy w Showroomach SCM – jeden z nich można znaleźć również i w Polsce, a dokładniej w Suchym Lesie kiło Poznania. Na hali o powierzchni 1,000 mmożna zobaczyć wystawę maszyn, tego producenta. Dodatkowo pod okiem techników z zespołu SCM można tam również zobaczyć maszyn podczas pracy.

Redakcja PKWSA