Przydomowe oczyszczalnie ścieków – jak o nią dbać i jak wybrać odpowiedni model?

0
336

Nie każdy ma możliwość połączenia swojego mieszkania z kanalizacją miejską. Dlaczego? Ponieważ nie każdy mieszka w mieście. Chyba doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w dalszym ciągu większość wsi w Polsce nie posiada kanalizacji publicznej. Czemu tak się dzieje? Ponieważ jest to po prostu mało wydajna inwestycja. Nie ma sensu budować całej instalacji dla kilku domów, gdzie istnieje bardzo duże ryzyko, że dany region po prostu nie będzie rozbudowywany.

Jak sobie poradzić z tym problemem? Wyróżniamy kilka rozwiązań i trzeba wybrać najlepsze. Do dyspozycji jest między innymi szambo lub nieco bardziej nowoczesna konstrukcja, czyli przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań? W co warto zainwestować? Jak wybrać odpowiedni model? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części przygotowanego materiału, który stworzyliśmy na podstawie własnych doświadczeń i opinii naszych klientów. Przekonaj się już teraz, czy informacje zawarte w tym materiale są dla Ciebie satysfakcjonujące.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków lub szambo

Chyba każdy wie, jak działa szambo. Jest to zbiornik, w którym gromadzone są nieczystości spuszczane w toalecie i wszystkich zlewach. Gromadzą się w nim fekalia i inne nieprzyjemne rzeczy, o których raczej na co dzień nie chcemy myśleć. Raz w miesiącu (częściej lub rzadziej) musi przyjechać specjalny wóz, który opróżni szambo i wywiezie nasze ścieki. Jest to zatem dość kosztowne, gdy patrzymy na takie rozwiązanie z punktu widzenia siebie za kilkadziesiąt lat. Czy przydomowe oczyszczalnie ścieków nie są bardziej nowoczesną, ekologiczną i bezpieczną alternatywą? Oczywiście, że tak, ponieważ jedyne co musimy robić, to regularnie stosować preparaty wspierające ich pracę i czyszczące. Wystarczy je spuścić w toalecie i po problemie. Wodę można również wykorzystać na wiele sposobów, np. do czyszczenia samochodu.

Jaka oczyszczalnia?

Biorąc pod uwagę, że przydomowe oczyszczalnie ścieków mają nam służyć nie kilka lub kilkanaście lat, tylko kilkadziesiąt, powinniśmy zadbać o to, by zabrać konstrukcje i produkty charakteryzujące się niezawodną jakością i wydajnością. Będzie mieć to realny i przede wszystkim faktyczny wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z eksploatacji i bezpieczni. Jeżeli przydomowe oczyszczalnie ścieków nie będą wykonane przez profesjonalnych ekspertów lub ich konstrukcja nie będzie bazować na wysokogatunkowych elementach wyposażenia, mogą one ulegać częstemu zapychaniu lub problem nieprzyjemnego zapachu w domu będzie równie często, co w przypadku szamba. Lepiej zdać się zatem na ekspertów i ich wysokiej klasy rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here