W co powinien zaopatrzyć się hydraulik? Hurtownia hydrauliczna

Przygotowanie do pracy hydraulicznej i posiadanie odpowiednich narzędzi ma kluczowe znaczenie dla powodzenia każdego projektu. Od latarki hydraulika po cały, podstawowy zestaw hydraulika – te narzędzia pomogą Ci rozwiązać każdy problem z hydrauliką. Dowiedz się jakich narzędzi i gadżetów potrzebuje każdy profesjonalny hydraulik.

 

Co na pewno kupić w hurtowni hydraulicznej?

Dobra hurtownia hydrauliczna posiada bogaty asortyment. Podpowiadamy co powinno znaleźć się w niezbędniku hydraulicznym.

 

Tłok

 

Zaczynając od podstawowych narzędzi hydraulicznych, żadne narzędzie ręczne nie pokona tłoka. Tłok stworzony specjalnie do odblokowywania toalet jest zaprojektowany tak, aby ściśle przylegał do otworu muszli klozetowej, aby dobrze uszczelnić i zapewnić optymalny nacisk.

 

Szczypce 

 

Umożliwiają dokręcanie i luzowanie nakrętek i śrub w mniejszych i trudniej dostępnych miejscach. To narzędzie może się przydać, gdy klucz nie pasuje do miejsca, w którym chcesz coś wymienić lub naprawić. Często używane do chwytania innych narzędzi, ponieważ mają szczelinę w główce, która przesuwa się w górę iw dół, dostosowując się do potrzebnej szerokości.

 

Klucze 

 

Mają różne kształty, rozmiary i są używane do wielu różnych prac. Konieczne jest upewnienie się, że do każdego projektu posiadasz odpowiednie klucze. Jest to ważna pozycja, którą należy mieć na własnej liście narzędzi hydraulicznych, ponieważ bez nich, często nie możemy rozpocząć pracy.

 

  • Klucz do umywalki

 

Klucz do umywalki to specjalistyczne narzędzie używane wyłącznie do pracy przy kranach. Jest to klucz, który jest w stanie zmieścić się w ciasnych przestrzeniach. Został zaprojektowany w kształcie litery T i ma mechanizm podobny do zacisku, dzięki czemu może sięgnąć za umywalkę w celu zainstalowania lub wyjęcia zaworu.

 

  • Klucz do zaworu kranu

 

Gdy uszczelka wyschnie i pęknie, w każdym przedmiocie korzystającym z przewodów wodnych, takim jak grzejniki lub zlewy, pojawiają się przecieki. Po usunięciu starej uszczelki, klucz do gniazda zaworu kranu jest właściwym narzędziem do instalacji nowej uszczelki.

 

  • Klucz imbusowy

 

Klucz imbusowy to mały klucz w kształcie litery L, który jest dostępny w wielu różnych rozmiarach. Sześciokątne główki są używane z wieloma łącznikami hydraulicznymi, dlatego konieczne jest uzyskanie pełnego asortymentu rozmiarów.

 

  • Śrubokręt krótki

 

Krótki śrubokręt to małe narzędzie używane do wkręcania w małych przestrzeniach, w których nie można dosięgnąć wiertła lub zwykłego śrubokręta.

 

Taśma hydrauliczna

 

Znana również jako taśma uszczelniająca do gwintów, to cienka taśma owinięta wokół gwintów rur i kształtek przed ich złożeniem. Służy do zapobiegania ewentualnym wyciekom. Dobrej jakości taśma hydrauliczna będzie w stanie wytrzymać wysokie i niskie temperatury, a także rozciągnąć się, aby lepiej dopasować każdy koniec rury.

 

Piły i przecinarki

 

Może pojawić się potrzeba zmiany rozmiaru i przycięcia rur lub wykonania otworów w celu dopasowania do instalacji wodociągowej.

 

  • Piła do metalu

 

Piła do metalu przyda się podczas usuwania różnego sprzętu, takiego jak stare rury, nakrętki, śruby i wkręty. Niezbędne jest dokładne zamocowanie ostrza i posiadanie dodatkowych, aby być odpowiednio przygotowanym.

 

  • Obcinaki do rur i tworzyw sztucznych

 

Jako hydraulik często będziesz miał do czynienia z rurami miedzianymi lub plastikowymi. Obcinaki są zaciskane na rurze i obracane całkowicie wokół rury. Co kilka obrotów, obcinaki do wężyków powinny być dokręcone, dzięki czemu wężyk zostanie przecięty na wylot.

 

  • Pilnik metalowy

 

Pilniki metalowe są doskonałym narzędziem do cięcia rur. Metalowy pilnik służy do wygładzania wszelkich szorstkich krawędzi po przecięciu rury. Może być stosowany do wszystkich rodzajów rur, zarówno plastikowych, jak i metalowych.

 

Podkładki

 

Podkładki i pierścienie uszczelniające działają, aby zapewnić szczelność uszczelek i zapobiec występowaniu wycieków. Kiedy się starzeją, wysychają i pękają, dlatego ważne jest, aby usunąć stare i zastąpić je nowszymi. Podkładki są dostępne w różnych rozmiarach, więc aby uzyskać odpowiednią uszczelkę, powinieneś znać odpowiedni rozmiar.

 

 

 

 

 

 

Redakcja PKWSA