Analizatory marki Beckman Coulter – poznaj ofertę ITS Science

Analizatory wielkości cząstek są obecnie szeroko wykorzystywane w biotechnologii, jak również w wielu innych gałęziach sektora Life Science. Są także praktycznie nieodzowne w trakcie wykonywania laboratoryjnych, precyzyjnych badań rozkładu granulometrycznego produktów oraz podczas produkcji w skali nano (nanorurki, nanopowłoki i różnego rodzaju biotechnologie). Jednym z podstawowych wymogów, jakie muszą spełniać wysokiej klasy analizatory wielkości cząstek, jest precyzja pomiaru, wysoka powtarzalność i możliwie jak najkrótszy czas od rozpoczęcia pomiaru do uzyskania wyniku. Analizatory wielkości cząstek marki Beckman Coulter, uznawane za ścisłą światową czołówkę w tej dziedzinie, spełniają wszystkie powyższe wymagania, oferując jednocześnie ogromną wygodę i oszczędność czasu dzięki licznym innowacjom i udogodnieniom dla operatora.

Beckman Coulter – najwyższa światowa jakość

Firma Beckman Instruments Inc. została założona w 1935 roku przez dr Arnolda O. Beckmana. Z rozmachem wkroczyła na rynek laboratoryjny oferując nowy, rewolucyjny produkt opracowany przez dr Beckmana – pierwsze na świecie pH-metry, czyli elektroniczne instrumenty do pomiaru pH (kwasowości lub zasadowości).

Z kolei firma Coulter Corporation – firma założona przez Wallace’a i Josepha Coulterów w roku 1958 – wprowadziła na rynek licznik Coultera, przyrząd używany do automatycznego zliczania i pomiaru rozmiaru cząstek (np. białych i czerwonych krwinek) w przepływającym strumieniu cieczy. Opracowana przez Wallace H. Coultera „Zasada Coulter’a” (Electrical Sensing Zone) przyczyniła się do zautomatyzowania hematologii oraz stała się podstawą cytometrii przepływowej.

W 1997 roku firma Coulter Corporation została przejęta przez Beckman Instruments, Inc. Można zatem powiedzieć, że założycielami Beckman Coulter było trzech wybitnych naukowców i wizjonerów – dr Arnold O. Beckman oraz bracia Wallace i Joseph Coulter, którzy w XX wieku dzięki swoim wynalazkom i badaniom zrewolucjonizowali naukę oraz medycynę, kładąc podwaliny m.in. pod szeroko rozumianą nowoczesną diagnostykę kliniczną oraz przełomowe badania i osiągnięcia w zakresie nauk przyrodniczych.

Beckman Coulter jako firma skupia się na projektowaniu, rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisie innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych dla laboratoriów badawczych prowadzących testy biomedyczne. Dzięki temu produkty marki Beckman Coulter stanowią skuteczną odpowiedź na różnego typu trudne wyzwania, przed jakimi każdego dnia stają naukowcy i klinicyści na całym świecie.

Urządzenia marki Beckman Coulter znajdują zastosowanie w:

  • monitorowaniu stref czystych,
  • pomiarach rozkładu wielkości cząstek,
  • badaniach zawartości węgla organicznego (TOC) w wodzie,
  • zliczaniu ilości oraz analizie żywotności komórek,
  • zliczaniu ilości cząstek w gazach oraz w cieczach iniekcyjnych.

Analizatory wielkości cząstek marki Beckman Coulter dostępne w ofercie ITS Science

Analizatory wielkości cząstek Beckman Coulter to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenia, które wykorzystują szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, aby zagwarantować najwyższą na rynku precyzję oraz powtarzalność wykonywanych pomiarów. Wśród zastosowanych technologii należy wymienić m.in. dyfrakcję laserową, zasadę Coultera czy technologię PIDS (z ang. Polarization Intensity Differential Scattering, pomiar intensywności rozpraszania światła przy zmiennej polaryzacji).

Analizator LS 13 320 XR

Analizatory wielkości cząstek z serii LS 13 320 XR to urządzenia działające na zasadzie dyfrakcji światła laserowego. Dzięki zastosowaniu technologii PIDS analizator LS 13 320 XR pozwala uzyskać najdokładniejsze informacje dotyczące rozkładu wielkości cząstek w szerokim zakresie pomiarowym od 10 nm do 3500 μm. Dodatkową zaletą analizatorów z tej serii jest gwarancja powtarzalności analiz oraz wiarygodności i rzetelności wyników, co wynika z faktu, że pomiarowi podlega cała podana próbka. W efekcie nie występują żadne typowe problemy, jak np. blokada materiału na szczelinie zsypowej albo niejednorodne pobranie próby.

Analizator MULTISIZER 4e

Seria MULTISIZER 4e COULTER COUNTER to analizatory wielkości cząstek zaprojektowane w taki sposób, by przy wykorzystaniu zasady Coultera zapewniać możliwość wykrycia wszystkich cząstek, które przechodzą przez obszar wykrywania elektrycznego. Dzięki temu analizatory MULTISIZER 4e mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie niezbędna jest maksymalna precyzja podczas badania i liczenia cząsteczek pochodzenia biologicznego niezależnie od ich charakteru oraz właściwości optycznych. W efekcie analizatory wielkości cząstek z tej serii są najczęściej używane do badania/liczenia m.in. komórek ssaków, dużych skupisk protein, agregatów komórkowych czy cząsteczek materiałów ściernych lub tonerów. Analizator MULTISIZER 4e może być też używany do wykrywania zmian objętości komórek, ułatwiając badania m.in. nad wzrostem, cyklami rozwojowymi, śmiercią komórki czy patogenezą.

ITS Science – autoryzowany dystrybutor urządzeń Beckman Coulter

ITS Science to oficjalny partner i wyłączny autoryzowany dystrybutor urządzeń laboratoryjnych, aparatury analitycznej, kontrolno-pomiarowej oraz materiałów eksploatacyjnych marki Beckman Coulter Life Science na terenie Polski. Wszystkie dostępne w ITS Science rozwiązania i urządzenia tej marki spełniają rygorystyczne normy jakościowe oraz wymagania prawne, stawiane wyposażeniu laboratoryjnemu.

Szczegółowe informacje na temat bieżącej oferty ITS Science oraz zakresu usług i potencjalnej współpracy można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej ITS Science, do której odwiedzenia zachęcamy.

Artykuł sponsorowany

Redakcja PKWSA