Co zamiast sufitu podwieszanego? Stylowe alternatywy

Coraz więcej osób zajmujących się wykańczaniem wnętrz przekonuje swoich klientów do tego, by zrezygnowali w domach z podwieszanych sufitów, gdyż na rynku jest wiele nowoczesnych rozwiązań, które znacznie ładniej prezentują się we wnętrzach. Sufity podwieszane były modne przez wiele lat i doskonale sprawdzały się w mieszkaniach, domach, jak i w biurach oraz kancelariach. Obecnie jednak można zastosować inne tricki, które sprawią, że pomieszczenia staną się niepowtarzalne, stylowe i eleganckie.

Co zamiast sufitu podwieszanego zastosować w mieszkaniach?

Najtrudniej znaleźć ciekawe pomysły do kawalerek i niewielkich mieszkań. Ich właściciele często chcieliby stworzyć efektowne wnętrza, lecz ograniczony metraż sprawia, iż nie można za bardzo zaszaleć. Dlatego też projektanci proponują klientom, by w mieszkaniach na sufitach stosować kasetony. Te styropianowe, klasyczne modele wyglądają najbardziej elegancko, więc bez problemu można je dopasować do każdego salonu, jadalni, sypialni, a nawet korytarza. Takie kasetony są lekkie, łatwe w montażu i co najważniejsze, tanie. W każdej chwili można je przemalować na inny kolor, co sprawia, że nawet po remoncie wkomponują się one w nowe wnętrze.

Przeczytaj też Palenie w kominku – jak robić to dobrze i zgodnie z przepisami

Sufit napinany stylową i popularną alternatywą

W ostatnim czasie wielu klientów rezygnuje z sufitu podwieszanego na rzecz sufitu napinanego. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i efektowne, które doskonale sprawdza się w domach prywatnych oraz w miejscach publicznych. Sufity napinane coraz częściej można dostrzec w kawiarniach, luksusowych restauracjach, w hotelach oraz na basenach. Nic dziwnego, gdyż efekt, który tworzą się naprawdę zniewalający. Dlatego też producenci tego typu asortymentu z roku na rok starają się zaskakiwać klientów nowymi, ciekawszymi rozwiązaniami. Można bowiem postawić na klasyczny, prosty sufit jednokolorowy. Można także zdecydować się na sufit w wyraziste wzory. Trzeba przyznać, iż tego typu sufity przykuwają uwagę. Dużym plusem ich jest także to, że są wytrzymałe i wodoodporne. Niestety do jego montażu trzeba znaleźć profesjonalistów, którzy poradzą sobie z takim wyzwaniem. Nie każdy bowiem pan domu będzie w stanie samodzielnie zamontować sobie taki sufit w swoich wnętrzach.

Co zamiast sufitu podwieszanego w domu? Zdecydowanie warto postawić na panele

Co zamiast sufitu podwieszanego zastosować w dużych pomieszczeniach? Można zauważyć, iż powraca trend na panele i boazerię. Kilkanaście lat temu tego typu wykończenie królowało praktycznie w większości domów i mieszkań. Obecnie jednak nie często spotyka się pomieszczenia, w których na sufitach znaleźć można specjalne panele. Trzeba przyznać, iż takie rozwiązanie sprawdza się w sypialniach, salonach, pokojach dziecięcych i korytarzach. Dzięki panelom na suficie pomieszczenia wydają się mniejsze, są przytulne i klimatyczne. Można w ten sposób stworzyć naprawdę stylową przestrzeń, w której każdy domownik będzie się czuł wyjątkowo dobrze. Zaletą paneli sufitowych jest na pewno ich cena. W dobrych sklepach można kupić efektowne materiały już za kilka złotych za metr. Wystarczy sprzedawców zapytać, co zamiast sufitu podwieszanego zastosować w konkretnym wnętrzu, by po chwili otrzymać kilka interesujących propozycji.

Co zamiast sufitu podwieszanego? Podsumowanie

Co zamiast sufitu podwieszanego najlepiej się sprawdza? Jak widać z powyższego jest wiele ciekawych, praktycznych rozwiązań, które doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Nie trzeba więc zatrudniać fachowców, którzy stworzą sufit, który sam w sobie będzie już efektowną ozdobą miejsca, w którym się znajdzie. Szklane płytki, panele sufitowe, ozdobne kasetony, sufit napinany – to kilka niezwykle trafnych propozycji, które są w bardzo przystępnych cenach i które nie wymagają zatrudniania fachowców.

Dowiedz się, jak urządzić i zaaranżować łazienkę z małą ilością płytek

Redakcja PKWSA