Czyściwo Tork – jak wybrać najlepszy materiał do sprzątania?

Sprzątanie w warsztatach samochodowych, placówkach służby zdrowia, restauracyjnych kuchniach oraz innych, dużych przestrzeniach, nie należy do łatwych. Właśnie dlatego wymaga zastosowanie specjalistycznego sprzętu i środków. Absolutnie niezbędnym elementem jest przede wszystkim skuteczne czyściwo Tork. Jak wybrać to najlepsze?

Dostosuj czyściwo do sprzątanej przestrzeni

Przede wszystkim decydując się na określony typ czyściwa, warto zwrócić uwagę na przestrzeń, w której będzie ono wykorzystywane. Przykładowo w warsztatach samochodowych i innych miejscach, w których istnieje ryzyko rozlania kleistego płynu hamulcowego, a także w których w powszechnym użyciu znajdują się różnego rodzaju smary, najlepiej sprawdzi się czyściwo Tork w wersji włókninowej. Ono jest bowiem najbardziej chłonne i świetnie radzi sobie z takimi zabrudzeniami. W kuchni natomiast i w ogóle w branży gastronomicznej, częściej stawia się natomiast na czyściwo Tork papierowe, które jest tanie, a jednocześnie doskonale wchłania wilgoć. Można nim przecierać kieliszki, blaty i wiele innych przestrzeni.

Sprawdź jakość i wydajność produktu

Czyściwa Tork, takie jak https://krainablasku.eu/pol_m_Tork_Czysciwa-Tork-237.html powinny też oferować optymalną wydajność i wysoką jakość. W taki sposób możliwe jest obniżenie kosztów pracy oraz poprawienie wydajności poszczególnych pracowników. Oczywiście dokonując zakupu należy jednak wciąż mieć na względzie charakter pracy danego zakładu. W gastronomii tańsze czyściwo Tork w wersji papierowej sprawdzi się świetnie. Może ono jednak nie zdać egzaminu w bardziej wymagających przestrzeniach, takich jak gabinety lekarskie albo warsztat samochodowy. W kontekście jakości warto również sprawdzić, czy dany produkt posiada stosowny certyfikat jakości. Do pracy w gastronomii należy dobrać takie, które mogą mieć kontakt z żywnością. Z kolei właściwy poziom czystości zagwarantuje certyfikat ISEGA.

Wybierz odpowiedni dozownik do czyściwa

Dla wygodnego użytkowania czyściw przemysłowych warto też zakupić odpowiedni dozownik. Rzecz w tym, aby był on poręczny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Musi on zostać dopasowany do wymiarów rolki oraz typu czyściwa. W ofercie sklepów specjalistycznych można znaleźć zarówno stałe pojemniki i dozowniki, montowane na ścianie, na podłodze, jak i wersje przenośne. Taki sprzęt zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. Nie powoduje też ryzyka pobrania zbyt dużej ilości czyściwa, a zatem można pracować wydajnie i oszczędnie. Na marginesie warto wskazać, że czyściwo Tork w pojemnikach i dozownikach tej marki elegancko się prezentuje, dzięki zastosowaniu do ich stworzenia uniwersalnego designu.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *