Dobry program do fakturowania w firmie

Przygotowanie dokumentów, które potwierdzą przeprowadzenie transakcji z kontrahentem to czynność obecna codziennie w firmie trudniącej się sprzedażą czy świadczeniem różnego rodzaju usług. W tej sytuacji niezbędny będzie dobry program do fakturowania, który pozwoli szybko wystawić potrzebne dokumenty. Jaki będzie najlepszy? 

Dobry program do faktur dla małej firmy

Oprogramowaniem, które sprawdzi się szczególnie w małym przedsiębiorstwie będzie prosty program do faktur Faktura Small Business. To narzędzie przygotowane przez firmę Mega-Tech. Program jest łatwy w obsłudze i ma bardzo intuicyjny interfejs. Z jego pomocą użytkownik przygotuje fakturę VAT, bez VAT, proforma, notę i wiele więcej. W programie można sprawdzić płatności i wystawić wezwanie do zapłaty, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Wygląd dokumentów jest edytowalny, można dodać do nich własne logo, pieczątkę czy wprowadzić inne istotne modyfikacje. Program jest zgodny z obowiązującymi regulacjami. Przedsiębiorca wystawi w nim faktury ze split payment czy wygeneruje pliki JPK. To dobry i zarazem prosty program do fakturowania.

Program magazynowy dla większej działalności

Kolejnym oprogramowaniem, które sprawdzi się jednak w nieco większym biznesie będzie program Faktura Small Business Handel. To również program od Mega-Tech. Jest on bardziej rozbudowany w stosunku do programu Faktura Small Business. Wyróżnia go dodany moduł magazynowy, który pozwala przygotować podstawowe dokumenty magazynowe, szybko przeprowadzić remanent i wiele więcej. Używając tego programu przedsiębiorca przygotuje również dokumenty kasowe, wprowadzi towary na magazyn i będzie mógł nimi na bieżąco zarządzać. Fakturowanie połączone z magazynem jest bardzo praktyczne. Użytkownik widzi stany posiadanych towarów i może je uzupełniać, tak by bezproblemowo przeprowadzać operacje. 

Wspólne zalety

Oba programy pozwalają bezpiecznie fakturować i nie martwić się o ewentualną utratę zapisanych danych. Wszystko jest możliwe dzięki usłudze eArchiwum, która odpowiada za możliwość utworzenia zdalnej kopii bezpieczeństwa chroniącej dane, gdy dojdzie np. do zawirusowania komputera. Programy umożliwiają także pracę na wielu stanowiskach. Takie rozwiązanie pozwala rozszerzyć działalność i bezpiecznie fakturować z poziomu kilku urządzeń. Dzięki wspólnej bazie danych wprowadzane do programów informacje są zapisywane online i widoczne dla wszystkich innych użytkowników.

Zastanawiając się nad wyborem dobrego programu do wystawiania faktur warto zwrócić uwagę na funkcje programów oferowanych przez Mega-Tech. Oprogramowania te to oszczędność czasu i wiele korzyści dla przyszłych użytkowników posiadających własne działalności.

Redakcja PKWSA