Jak dopasować stojaki na kwiaty?

Planując wystrój wnętrza, nie wolno zapominać o kwiatach, jak również o tym, by dobrać odpowiednie akcesoria do nich, jak stojaki na kwiaty. Niewątpliwie jest to element, który nada każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a także pozwoli na urozmaicenie wnętrza. Kwiaty to na tyle uniwersalne ozdoby, że można je wkomponować w każde mieszkanie, dom, czy też lokal usługowy niezależnie od tego, w jakiej stylizacji są one urządzone.

Ogromne znaczenie dla kwestii estetycznych ma jednak to, jak kwiaty są prezentowane. Stojaki na kwiaty można dopasować w taki sposób, by komponowały się z wnętrzem i nie rzucały się w oczy lub wręcz przeciwnie – by wychodziły na pierwszy plan, stając się ozdobą pomieszczenia samą w sobie. Na etapie planowania wystroju wnętrza, warto zwrócić znaczną uwagę na ten element i nabyć stojaki w komplecie, co pozwoli na precyzyjne i spójne urządzenie całego pomieszczenia lub budynku.

Stojaki na kwiaty – jak dobrać pod kątem stylu aranżacji?

Planując elementy dekoracyjne, takie jak stojaki na kwiaty zazwyczaj już się wie, w jakim stylu pomieszczenie ma być urządzone. Stojaki powinno się dobierać właśnie na podstawie tego, jakie są ogólne założenia projektanta. Jeśli jest to wystrój klasyczny, który bazuje na meblach drewnianych w naturalnym odcieniu, a elementy wykończenia wnętrza także wykonane są z drewna, warto pomyśleć o drewnianych stojakach na kwiaty. Mogą to być wersje z dodatkowymi zdobieniami lub warianty minimalistyczne.

Jedną z możliwości jest dopasowanie stojaków kolorystycznie do odcienia, w jakich wykonano meble, lub odwrotnie – zastosować kontrastowe stojaki. Jeśli jednak meble i wykończenie ma naturalny kolor drewna, dobrze by stojaki także miały widoczne naturalne słoje, co będzie się komponowało z resztą.

Metalowe stojaki na kwiaty

Jeśli zaś wnętrze zostało pomyślane, jako styl industrialny, loftowy, lub nowoczesny, lepiej wziąć pod uwagę metalowe stojaki na kwiaty. Są one łatwo dostępne w bardzo wielu wariantach, które pozwalają wyróżnić pomieszczenie czymś oryginalnym. Wiele stojaków w swoim założeniu ma przyciągać wzrok i stanowić ozdobę pomieszczenia, a nie jedynie mebel do kwiatów.

Jeśli ktoś jednak woli mniej rzucające się w oczy produkty, nie ma problemu ze znalezieniem minimalistycznych stojaków na kwiaty. Jednym z modeli godnym polecenia jest wariant wykonany w formie prostopadłościanu z metalowych prętów okrągłych lub kwadratowych. Ciekawym pomysłem jest kupienie takiego kompletu w różnych rozmiarach, co pozwoli na wykorzystanie na parapecie, podłodze, lub na regale, a całość będzie się ze sobą świetnie komponować.

Istotną zaletą metalowych stojaków na kwiaty jest również to, że są ponadprzeciętnie wytrzymałe i nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Można je wykorzystać do postawienia ciężkich doniczek, a także nie trzeba się martwić o to, że ulegną przypadkowemu zniszczeniu. Jeśli ktoś chciałby spersonalizować wnętrze, polakierowanie takich stojaków na dowolny kolor jest bardzo proste.

Redakcja PKWSA