Jak urządzić i zaaranżować łazienkę z małą ilością płytek?

Łazienka z małą ilością płytek jest ogromnym wyzwaniem dla osób, które profesjonalnie nie zajmują się projektowaniem wnętrz. Jak się jednak okazuje w praktyce, coraz więcej klientów odchodzi od tego, by ściany w swoich łazienkach obkładać od dołu do góry płytkami. Co ciekawe, im mniej płytek, tym pomieszczenie to staje się bardziej przytulne i klimatyczne. Jak stworzyć więc taką łazienkę? Jak ją zaaranżować, by była praktyczna i estetyczna? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Niewielka łazienka z małą ilością płytek

Jeszcze kilkanaście lat temu większość małych łazienek w blokach wykończonych było tylko różnorodnymi płytkami. Mało kto stosował inne rozwiązania na ścianach lub po prostu zostawiał ściany pomalowane farbą. Powszechne było to, by w łazienkach znajdowały się małe, jasne płytki, które miały wizualnie powiększać przestrzeń. Ponadto, przyjęło się, iż płytki w łazience są niezwykle funkcjonalne – nie groziła im wilgoć, zmienne temperatury, a czyszczenie ich było niezwykle szybkie. Trzeba jednak przyznać, iż łazienki w płytkach nie wyglądały zbyt przytulnie. Wiele osób skarżyło się nawet na to, iż takie zabudowane pomieszczenia są zimne i bez wyrazu. Dlatego teraz można obserwować, iż w wielu magazynach wnętrzarskich pojawiają się znakomite propozycje, by wykańczać swoje łazienki z ograniczoną ilością płytek. Może być nimi wyłożona tylko podłoga lub jedna boczna ściana. Jest tyle ciekawych i praktycznych rozwiązań, że klienci zdecydowanie mają w czym wybierać.

Pomieszczenie kąpielowe – ciepłe i przytulne

Osoby, które urządzają łazienki w dużych, przestrzennych domach mają zdecydowanie łatwiej. Coraz częściej bowiem te łazienki chce się zaaranżować w taki sposób, by można było w nich spędzić relaksująco czas. Dlatego w sklepach z artykułami do wykańczania wnętrz klienci kupią specjalne łazienkowe farby (odporne na wilgoć i zanieczyszczenia), efektowne panele ścienne (które idealnie prezentują się na ścianach przy prysznicu lub przy wannie), oraz gustowne panele (które obecnie są hitem w wielu stylowych łazienkach). Wielu projektantów i designerów proponuje klientom łączenie rozmaitych materiałów, faktur, kolorów i wzorów, by stworzyć gustowne pomieszczenie, które będzie dostosowane do domowników. Doskonale prezentuje się w łazience nawet drewno. Można je także połączyć z płytkami, co wygląda niezwykle elegancko i stylowo. Łazienka z małą ilością płytek w takim wydaniu jest spójna z resztą wnętrz w domu, co oznacza, że wszystkie pomieszczania są harmonijne i idealnie do siebie dopasowane.

Łazienka z małą ilością płytek – co jeszcze warto zastosować w takim pomieszczeniu?

Jak widać z powyższego, płytki doskonale komponują się z innymi materiałami, dlatego też warto eksperymentować i tworzyć wnętrza, które będą oryginalne i ciekawe. Doskonale wygląda łączenie stylu retro z nowoczesnymi materiałami, więc klienci powinni zastosować ten trick także w swoich łazienkach na podłogach. Wiele osób twierdzi, iż na podłodze w łazience nie sprawdzi się żaden inny materiał. Jak się okazuje w praktyce, doskonale wygląda w tym pomieszczeniu beton architektoniczny, a nawet specjalne łazienkowe drewno, które wykazuje wysoką odporność na wilgoć. Oznacza to, że płytki w łazience mogą być tylko efektownym dodatkiem, a nie tak jak to było do tej pory podstawą jej wykończenia. Warto więc sprawdzać aktualne magazyny wnętrzarskie i blogi znanych projektantów, by zainspirować się w tworzeniu swojej własnej łazienki. Łazienka z małą ilością płytek nie musi być wcale taka skomplikowana do wykończenia.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *