Jakie meble pasują do przedpokoju w stylu nowojorskim?

Urządzając przedpokój, stawiamy na style wprowadzające do wnętrza jasne kolory, funkcjonalność i estetykę. Większość osób przy aranżacji korytarza decyduje się na design skandynawski – bezpieczny dla każdego wnętrza. Alternatywą dla niego jest styl nowojorski – elegantszy, szykowniejszy, luksusowy. Przedpokój w stylu nowojorskim jest doskonałą wizytówką zarówno domu, jak i mieszkania. Zaaranżować można go i na dużej i na mniejszej powierzchni. Czym on się jednak wyróżnia i jakie meble do niego pasują?

Czym charakteryzuje się styl nowojorski we wnętrzach?

Styl nowojorski zazwyczaj wybierany jest przez właścicieli domów jednorodzinnych. Wynika to z tego, że design ten kocha duże i jasne przestrzenie – na nich daje wiele możliwości. Projektanci wnętrz podkreślają jednak, że estetycznie będzie się on prezentował również na mniejszym metrażu, a wynika to z jego cech charakterystycznych. Styl nowojorski kocha bowiem jasną kolorystykę i stonowane barwy takie jak świeża biel, odcienie nude, delikatne szarości. Design chętnie sięga też po dekoracje optycznie powiększające wnętrza, czyli np. lustra w ozdobnych ramach. Te wieszane są na ścianach lub mocowane na drzwiach do szafy. W przedpokoju w stylu nowojorskim często można też spotkać lustrzane kafle i luksfery. Inne ważne elementy designu nowojorskiego we wnętrzu to:

  • ozdobne tapety jednolite lub w geometryczne wzory,
  • sztukaterie i listwy przyścienne,
  • eleganckie dywany konieczne w subtelne, geometryczne wzory,
  • świeże kwiaty w pękatych i szklanych wazonach.

W jakie meble wyposażyć przedpokój w stylu nowojorskim?

W przedpokoju w stylu nowojorskim nie może zabraknąć praktycznych i funkcjonalnych mebli. Miejsce na nie musi się znaleźć, nawet jeśli korytarz liczy sobie niewiele metrów kwadratowych. Wyróżniać powinny się one jasną, stonowaną kolorystyką, subtelnymi dekorami np. frezowanymi frontami i ozdobnymi uchwytami.

Absolutną podstawą w przedpokoju nowojorskim jest szafa na odzież wierzchnią, czapki, szaliki rękawiczki. Alternatywą dla szafy jest komoda, konsola lub toaletka, które o wiele lepiej sprawdzą się w bloku. Z racji tego, że meble do przedpokoju to te eleganckie i luksusowe, to w kompletach często pojawiają się fotele, dekorowane krzesła czy tapicerowane pufy. Tego typu elementy wyposażenia koniecznie powinny występować w parze, bowiem symetria to drugie imię stylu nowojorskiego.

Jakie dekoracje pasują do designu nowojorskiego?

Meble do przedpokoju to nie jedyne co powinno się znaleźć w aranżacjach inspirowanych Nowym Jorkiem. Oprócz nich miejsce musi się znaleźć dla dekoracji. Wśród tych obowiązkowych projektanci wnętrz wymieniają lustro w ozdobnej ramie oraz obrazy – najlepiej czarno-białe grafiki w prostych ramkach lub monochromatyczne zdjęcia gwiazd wielkiego ekranu. Na blacie komody czy etażerki znaleźć się powinno też miejsce na wazon ze świeżo ciętymi kwiatami, a także podstawkę na zapachowe świece. W zestawieniu z meblami do przedpokoju w stylu nowojorskim doskonale prezentują się też złote lub mosiężne tacki, podstawki, puzderka i szkatułki.

Ważną dekoracją designu inspirowanego Nowym Jorkiem jest też oświetlenie. Na suficie zawisnąć mogą żyrandole i lampy z kryształowym kloszem, który będzie rzucał światło na wszystkie strony. Po bokach (symetrycznie) zawisnąć powinny kinkiety, natomiast na konsoli warto postawić stylową lampkę nocną.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.