Na czym polega przesyłka pobraniowa?

becnie, na ogromnej popularności zyskują zakupy przez Internet. Tym samym, także wysyłka za pobraniem stała się niezwykle rozpoznawalną formą płatności.

Przesyłka pobraniowa – kiedy z niej korzystać?

Jest to niezwykle wygodna a zarazem bezpieczna forma płatności, dokonywana podczas zakupów w sklepach Internetowych. Pozwala zakupić dany towar konsumentom, nieposiadającym własnego konta bankowego.
Jest genialnym rozwiązanie, również podczas zakupów w nieznanych wcześniej sklepach, te które nie mają żadnych opinii, bądź nie zostały jeszcze przez nas przetestowane często budzą strach i niepewność czy zamawiany towar dojdzie do nas zgodnie z umową. Dlatego też, warto wybrać opcję płatności za pobraniem – a tym samym opłacić daną rzecz dopiero kiedy sami ją zobaczymy.
To także dobre rozwiązanie, podczas dokonywania zakupów u innych osób prywatnych. Obecnie, wiele portali proponuje sprzedaż towarów przez osoby prywatne, jednak łatwo można natknąć się tam na oszustów. Wówczas, z pomocą przychodzi przesyłką pobraniowa!

Wysyłka za pobraniem – na czym polega?

Jest to rodzaj przesyłki polegający na odebraniu przez odbiorcę paczki od kuriera i przekazaniu mu ustalonej należności za zamawiany towar, oraz koszt przesyłki. Zazwyczaj, przesyłka pobraniowa jest nieco droższa, niż wykonanie przelewu bezpośredniego. Następnie, dalszą część pracy wykonuje już firma kurierska. Ma ona za zadanie odebrać od konsumenta dokładną należność a następnie wpłacić ją na podany wcześniej przez nadawcę rachunek bankowy. Przelew, zazwyczaj następuje kilka dni po odebraniu paczki przez klienta. Jest to dłuższy czas oczekiwania niż w przypadku płatności od razu podczas zakupu internetowego danego towaru.

Przesyłka pobraniowa a potencjalne problemy

Co jest często mylonym faktem – podczas wybrania opcji płatności za pobraniem, kupujący nie ma możliwości sprawdzenia towaru przed zapłatą. Należy najpierw przekazać należytą sumę pieniędzy kurierowi, a następnie kupujący zyskuje prawo do otwarcia zakupów.
Częsty problem podczas wybierania takiej formy płatności leży po stronie odbiorcy. Niezwykle powszechnie zdarza się, iż konsument nie ma przy sobie wyznaczonej sumy pieniędzy. Kurier w takiej sytuacji ma już udokumentowane, iż podjął jedną próbę doręczenia przesyłki. Jeśli sytuacja ta powtórzy się drugi raz – traktowana jest tako odmowa przyjęcia przesyłki.
Wówczas, skutkiem tego jest sytuacja kiedy to paczka z powrotem trafia w ręce nadawcy. Jest to niekorzystny fakt dla wysyłającego paczkę, ponieważ traci on jedynie swój czas, a także pieniądze. Z tego względu wielu przedsiębiorców nie ma w swojej ofercie owej możliwości zapłaty za zakupy – a spowodowane jest to strachem przez ewentualnymi stratami, nie jak wielu uważa – nieprawidłościami w działaniu firmy czy oszustem ze strony nadawcy.

Przesyłka pobraniowa jest niezwykle bezpieczna dla konsumentów niepewnych uczciwości ze strony nadawcy. Trzeba jednak pamiętać, iż zamawiając daną rzecz należy przygotować określoną sumę pieniędzy, nie narażając kurierów, oraz nadawców na niepotrzebne straty.

Redakcja PKWSA