Przesuwne drzwi pokojowe – kiedy się sprawdzą?

Tradycyjne skrzydło drzwiowe to pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy podczas wykańczania wnętrz. Warto jednak poznać inne typy drzwi, które nie tylko wpłyną na wygląd pomieszczenia, ale uczynią je bardziej praktycznym. Doskonałym tego przykładem są drzwi przesuwne. Jakie są ich zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?

Drzwi przesuwne do małych pomieszczeń

W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować rosnącą popularność drzwi przesuwnych. Sprawdzają się one doskonale w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie tych utrzymanych w klimacie loftowym. Możemy jednak na nie postawić w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone. A już w szczególności ten model drzwi docenią osoby dysponujące niewielkim metrażem pomieszczeń.

 

Tradycyjne skrzydło drzwiowe przy otwieraniu zabiera przestrzeń. Nie zwracamy na to uwagi w dużych pomieszczeniach, w niewielkich jednak ciężko przejść obok tego faktu obojętnie. Wówczas drzwi pokojowe przesuwne przychodzą z pomocą. W niewielkim pomieszczeniu liczy się każdy centymetr. Dzięki nim możemy swobodnie poruszać się po mieszkaniu.

Drzwi przesuwne w wąskim korytarzu

Masz duże mieszkanie, jednak korytarz pozostawia wiele do życzenia? Problem ten dotyczy wielu mieszkańców bloku. Wagonowe, wąskie korytarze królowały w starym budownictwie. Dziś trendy przedstawiają się zupełnie inaczej, a wąski korytarz potrafi być sporym utrapieniem. W dostępnej przestrzeni warto więc wybrać praktyczne rozwiązania, które nie zabierają dodatkowych centymetrów. Drzwi przesuwne możemy więc śmiało wykorzystać w salonie czy kuchni, do których wchodzimy od strony korytarza. Nie są to pomieszczenia, w których istotna jest prywatność, dlatego wybór tego typu drzwi wydaje się najlepszy. Dodatkowo możemy optycznie powiększyć wąski korytarz poprzez zastosowanie przesuwnych drzwi z przeszkleniami.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka

Drzwi przesuwne okażą się również strzałem w dziesiątkę w przypadku pokoju dziecięcego, kiedy nasz malec nie potrzebuje jeszcze tak dużo prywatności. Kilkuletnie dziecko śpiące we własnym pokoju często samo życzy sobie, by rodzice zostawiali uchylone drzwi. Otwieranie tych uchylnych nie będzie stanowiło większego problemu. Dodatkowo dzięki nim mamy dużo łatwiejszy i szybszy dostęp do malucha.

 

Drzwi przesuwne nie muszą być wykorzystywane wyłącznie w pokojach. Sprawdzą się również świetnie w garderobie, schowkach czy w spiżarni. Dzięki nim dostęp do produktów czy ubrań będzie dużo łatwiejszy. Nie wspominając już o tym, że przesuwne drzwi to prawdziwy trend ostatnich sezonów.

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *