Salon, czyli jedno z najbardziej rodzinnych miejsc w domu.

Salon to jedyne takie miejsce w domu, które łączy razem całą rodzinę oraz przyjmuje gości. Jak zatem zaaranżować cztery ściany dużego pokoju?

Mogłoby się wydawać, że salon to pomieszczenie, jak każde inne. Nic bardziej mylnego! W warunkach rodzinnych powinien być miejscem przytulnym, lecz również praktycznym. Czego na pewno nigdy nie powinno zabraknąć w salonie? Przede wszystkim wygodnej kanapy, stolika kawowego, miękkiego dywanu oraz, co najważniejsze, telewizora.

Salon, jako duże pomieszczenie, powinien być dobrze oświetlony. W skład oświetlenia jako pierwsze wchodzą okna, co nie powinno dziwić nikogo, ale nie można zapomnieć również o sztucznym oświetleniu, którego światło emitują żarówki. Kilka lamp, nowoczesny żyrandol, może drobne kinkiety? Odpowiednie oświetlenie to podstawa!

Aranżacja salonu to nie tylko meble, dobre oświetlenie i duży telewizor. W grę wchodzą wszelkiego rodzaju ozdoby oraz kolor ścian, o czym będzie nieco później. Ozdoby to nie tylko figurki czy wazon z kwiatami, to również obrazy, zegary, a nawet zasłony. Dlaczego warto mieć je na uwadze? Są świetną alternatywą firan i w przeciwieństwie do nich, istnieje możliwość wyboru dowolnego koloru oraz wzoru występującego na danym materiale, co daje nam ogrom możliwości przy wyborze zasłon oraz mnóstwo kombinacji przy wystroju wnętrza. Warto wspomnieć o możliwości zastąpienia standardowych żabek przelotkami, co skraca czas i znacznie ułatwia montaż zasłon na karniszu.

Co z wyborem koloru ścian? W tym przypadku króluje dowolność wyboru i przede wszystkim własny styl. Warto pamiętać o tym, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, ciemne zmniejszają. Te jasne wyglądają na bardziej eleganckie, natomiast te ciemne są bardziej przytulne. Nie zapominajmy również o tym, że w przypadku ciemnych kolorów, nasz salon powinien być naprawdę bardzo dobrze oświetlony, aby nie stworzyć przypadkiem ciemnej nory.

gagaface.pl

Redakcja PKWSA