Meble, które przetrwają nie tylko upalne lato!

Ocieplenie klimatu przyczynia się do tego, że lato w kraju rokrocznie raczy nas coraz wyższymi temperaturami. Rekordy temperatur pojawiają się coraz częściej, ale nie są one pożądane dla przydomowych ogrodów. Zbyt silne promieniowanie słoneczne może bowiem niekorzystnie wpływać chociażby na użytkowane meble ogrodowe. 

Jak wybrać krzesła, stół, fotele czy leżak ogrodowy, aby różnorodne warunki atmosferyczne im nie zaszkodziły? Podpowiadamy ciekawe produkty. 

Meble z tworzyw sztucznych

W upalne lato sprawdzają się meble bazujące na tworzywach sztucznych. Jeśli szukamy trwałości i gwarancji, że wysoka temperatura im nie zaszkodzi, będzie to naprawdę dobry wybór. Pamiętajmy jednak o tym, że o ogrodowe elementy wyposażenia trzeba odpowiednio dbać, właściwie ich użytkować i należycie chronić. Nawet gwarancja trwałości i najwyższa jakość wykonania nie oznaczają, że długotrwałe narażenie na skrajne warunki atmosferyczne nie pozostawi na nich śladu. 

Plastikowe meble ogrodowe cechują się ciekawym designem, kształtami i szeroką paletą kolorystyczną. Nie są to niskie jakościowo wykonania, jakie kiedyś królowały w sklepach. Mimo wszystko, gdy pozostaną zbyt długo narażone na działanie zbyt wysokiej temperatury, opadów czy mrozu, mogą stracić na swoich właściwości i atrakcyjnym wyglądzie. Warto zatem zapewnić im miejsce do przechowywania bądź pokrowiec ochronny. 

Technorattanowe wykonania, które nie mają sobie równych

Wśród tworzyw sztucznych doskonale sprawdzają się meble bazujące na technorattanie, które można znaleźć w ofercie sklepu https://bazkar.pl/. Jest to bowiem materiał niezwykle trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych, w tym wspomnianych warunków atmosferycznych. 

Meble technorattanowe nie tracą na swojej estetyce i właściwościach pod wpływem działania wysokich czy niskich temperatur, opadów, wilgoci oraz zanieczyszczeń. Można zatem użytkować ich przez cały rok, co z pewnością ucieszy miłośników spędzania czasu w przydomowym ogrodzie, niezależnie od pogody. 

Meble wykonane z technorattanu są również odporne na zabrudzenia. Łatwo z nich usunąć wszelkiego rodzaju plamy, nawet po kolorowych napojach i tłustym jedzeniu. Na jesień i zimę wystarczy zaś pokrowiec ochronny, choć przy częstym użytkowaniu, pozostawienie ich na zewnątrz nie rodzi ryzyka powstawania uszkodzeń. 

Meble drewniane? Czemu nie!

A co z miłośnikami naturalnych kompozycji, ciepłej barwy drewna i wyjątkowości, jaką wnoszą właśnie drewniane meble ogrodowe? Nie da się ukryć, że drewno nie lubi wilgoci, poza tym jest wymagające w pielęgnacji. Mimo wszystko, jeśli to właśnie tego typu produkty są nam najbliższe, właściwie o nie zadbamy, zagwarantujemy regularną konserwację, to i one poradzą sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi. 

Wybór na rynku jest na tyle duży, że każdy znajdzie produkty, które spełnią wszystkie jego oczekiwania. Bez problemu można zakupić meble, które zaoferują funkcjonalność, wygodę użytkowania, odporność na działanie czynników zewnętrznych i estetykę wpisującą się w aranżację zielonej przestrzeni. 

Redakcja PKWSA