Wykładziny antypoślizgowe – zastosowanie i zalety

0
67
wykładziny antypoślizgowe

Wykładziny podłogowe są jednym z najpopularniejszych sposobów krycia podłóg, a przy tym najtańszych. Pozwalają one wytłumić hałas kroków, izolują ciepło oraz chronią podłogę prze porysowaniem. Wykładziny stosuje się w pomieszczeniach, które nie są narażone na zawilgocenie i chodzenie w obuwiu wierzchnim. Najczęściej wykłada się je w korytarzach, salonach, sypialniach, gabinetach i pokojach dziecięcych, a także garderobach. Tyczy się to głównie wykładzin dywanowych. W przypadku wykładzin antypoślizgowych, ich zastosowanie jest nieco odmienne.

Miejsca zawilgocone

Głównym celem zastosowania wykładziny antypoślizgowej wykonanej z PCV, jest ochrona przed poślizgnięciem w miejscach potencjalnie narażonych na wilgoć. Bardzo często wykładziny te stosuje się w miejscach użyteczności publicznej – przychodniach, szpitalach, urzędach, sklepach. Są one bardzo odporne na zarysowania, a więc można po nich chodzić w obuwiu wierzchnim. Dodatkowo, są łatwo zmywalne i uniemożliwiają poślizgnięcie się, na przykład w przypadku wchodzenia do pomieszczenia w mokrych butach po deszczu lub śniegu. Coraz częściej wykorzystuje się wykładziny antypoślizgowe w nowoczesnych, funkcjonalnych łazienkach. Wykładzina antypoślizgowa jest szczególnie ważna w łazienkach, z których korzystają seniorzy, bardziej narażeni na wypadek, oraz małe dzieci. Ze względu na wysoką odporność na wilgoć, nie ma obawy przed zalewaniem takiej wykładziny. Zachowuje ona przez długi czas swoje antypoślizgowe parametry, jest łatwa do utrzymania w czystości.

Pokoje dziecięce

Wykładzina antypoślizgowa znajdzie swoje miejsce także w pokoju dziecięcym. Jest to miejsce, po którym dzieci często biegają w samych skarpetkach, w których często zdarza się rozlanie napoju na podłogę. Taka wykładzina to zabezpieczenie drewnianego parkietu przed porysowaniem, a dywanów przed zalaniem. Obecność wykładziny antypoślizgowej oczywiście nie wyklucza możliwości położenia bezpośrednio na niej dywaników. Jest to nawet wskazane w sytuacji, gdy chcemy położyć mały dywanik i uniemożliwić jego przesuwanie się po podłodze. Zarówno w pokojach dziecięcych, jak i w pokoju seniora warto zamocować taki rodzaj wykładziny. Jest to tworzywo, które w pełni zabezpiecza przed poślizgiem, a jak wiadomo – najwięcej wypadków zdarza się w domu! Warto o tym pomyśleć wykańczając swoje wnętrze i przedłożyć praktyczność i bezpieczeństwo domowników nad piękno puszystych dywanów, czy polerowanej na wysoki połysk twardej posadzki w łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here