Zalety granitowych blatów kuchennych

Blat kuchenny jest jednym z najważniejszych miejsc w każdej kuchni. To właśnie na nim przeprowadzane są praktycznie wszystkie prace kucharskie, jak również jest to jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc w kuchni, które określa jego charakter i styl wykonania. Jak zatem widać blat kuchenny istotny jest z punktu widzenia estetyki i walorów użytkowych.

Blaty granitowe

Nie dziwi zatem fakt, że jednym z najpopularniejszych ostatnimi czasy materiałów, z których wykonuje się blaty kuchenne, jest granit. Materiał ten cechuje się ogromną ilością kolorów i rodzajów faktur, że możliwe jest jego bardzo precyzyjne dobranie do określonej kuchni. Dodatkowo blaty kuchenne granitowe charakteryzują się niebywałą wręcz trwałością. Co jeszcze przemawia za stosowaniem blatu wykonanego z granitu?

Zalety użytkowe granitu

Granit jest jednym z najtwardszych materiałów na ziemi. Dzięki temu z powodzeniem używany jest właśnie np., w gastronomi, gdzie charakteryzuje się niebywałą wręcz odpornością na zarysowania i wysoką temperaturę. Dodatkowo jest zupełnie niewrażliwy na różnego rodzaju soki i kwasy pochodzące z warzyw lub owoców, które to soki inne materiały mogłyby, by zwyczajnie odbarwić, na granicie nie pozostawiają żadnych śladów.

Co te zalety oznaczają dla kogoś, kto posiada granitowy blat kuchenny? Przede wszystkim ogromną wygodę korzystania. Nie trzeba się obawiać, że niechcący postawi się coś gorącego na takim blacie. Nie trzeba uważać na to, aby nóż nie zjechał z deski do krojenia na blat, ponieważ jest on całkowicie niewrażliwy na takie uszkodzenia. Nie trzeba również mieć zawsze w pogotowiu ręcznika papierowego, aby wytrzeć sok lub inne pozostałości po krojonych produktach. Innymi słowy, ogromna wygoda, która dodatkowo ma niebywałą zaletę w postaci strony estetycznej.

Zalet estetyczne granitu

Niedoświadczonym dekoratorom może się wydawać, że blaty kuchenne granitowe Kraków występują jedynie w jednej barwie. Nic bardziej mylnego, ponieważ granit naturalnie występuje tylko w Polsce w ponad 200 odmianach. A to z kolei oznacza, że wybór jego kolorystyki jest właściwie nieograniczony.
Dzięki temu granit stał się jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów wykończeniowych do domu. Pozwala on na dobranie właściwie każdej barwy, czy to szarości, zielenie, głębokiej czerni lub nawet koloru łososiowego.

Takie bogactwo powoduje, że z zalet użytkowych granitu korzystać można właściwie w każdym stylu urządzania kuchni i zaaranżowanego w niej stylu. Nie trzeba iść na kompromis pod tym względem, tylko wybrać dokładnie to, na co się ma ochotę.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *