Budowa domku drewnianego na działce – czy wynająć dźwig?

0
118
budowa domku drewnianego

Niewielkich rozmiarów letni domek na działce może stać się bardzo dobrym miejscem do spędzania wolnego czasu. Będzie świetnym schowkiem na narzędzia ogrodowe, a także przyjemnym miejscem do wypoczynku – przy lemoniadzie, przyniesionym z domu prowiancie. Jednak aby taki domek mieć, trzeba go sobie postawić. Jakiego rodzaju domki sprawdzają się na działkach i jak wygląda kwestia ich wybudowania?

Jak zabrać się za budowę domku

Aby móc wybudować domek letniskowy na działce, nie trzeba pozwoleń na budowę, ale pod kilkoma warunkami. Pierwszy jest taki, że na 500m2 działki może przypadać tylko jeden domek. Drugi to powierzchnia domku – nie może ona przekraczać 30m2. Dodatkowo, aby domek zakwalifikować jako letniskowy, może on mieć tylko jedną kondygnację i musi być wolnostojący. Następnie wystarczy tylko zgłosić w urzędzie gminy zamiar postawienia domku letniskowego i przedstawić swoje prawo do gospodarowania działką.

Czy do budowy potrzebny jest dźwig?

Budowa, nawet w przypadku domku letniskowego o małej powierzchni, ma swoje wymogi. Przede wszystkim konieczne będzie zgromadzenie materiałów budowlanych na działce. W przypadku dużych prefabrykatów może zajść konieczność wykorzystania dźwigu. Budowa domki na działce nie jest bardzo zaawansowanym procesem, wymagającym używania licznych maszyn budowlanych. Może się jednak okazać, że podczas planowania tejże budowy przeliczyliśmy się ze swoimi możliwościami, i dźwig okaże się niezbędny do przenoszenia prefabrykatów o dużych gabarytach. Warto wynająć specjalistyczną firmę zajmującą się budową lżejszych obiektów takich jak wiaty, altany, czy właśnie domki na działce. W modzie są ostatnio domki drewniane stawiane z prefabrykatów, które są nie tylko efektowne, ale i dość tanie w wykonaniu i eksploatacji. Jeśli do wybudowania takiego domku potrzebny będzie dźwig, może zajść konieczność jego wypożyczenia. Wypożyczaniem maszyn budowlanych zajmują się specjalistyczne firmy, i zwykle wypożycza się je na doby, dlatego prace z dźwigiem najkorzystniej jest zaplanować po prostu na jeden konkretny dzień. Drewniany domek na działce może się okazać dla nas wspaniałym miejscem do letniego relaksu w gronie rodziny. To również cudowne miejsce, jeśli się lubi sadzić i pielęgnować rośliny. Dzięki odpowiedniej trosce i organizacji, można sobie tam stworzyć miejsce, którego zazdrościć nam będą sąsiedzi, i do którego z dumą będziemy zapraszać znajomych na grilla! Zdecydowanie mając działkę warto taki domek postawić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here