Czy wiedziałeś, że możesz ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne. Są wygodnym sposobem na przemieszczanie się z miejsca w miejsce, dlatego korzystają z nich osoby w różnym wieku. Hulajnogę można wypożyczyć, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup jej na własność. W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie ubezpieczenia. Jak to zrobić i ile to kosztuje?

Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej – jak to zrobić?

Nie tylko poruszanie się po drogach może być niebezpieczne. O niebezpieczną sytuację nietrudno także na miejskim chodniku czy ścieżce rowerowej. Wykupienie polisy może być Twoim zabezpieczeniem finansowym na wypadek obrażeń oraz uszkodzenia czy kradzieży hulajnogi. Na jaką polisę się zdecydować? Najlepszym wyjściem będzie zakup zarówno polisy OC w życiu prywatnym oraz NNW. Możliwość ubezpieczenia hulajnogi może dać nam także polisa mieszkaniowa, która obejmuje znajdujące się w nim mienie. 

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem hulajnogi, można znaleźć je w produktach takich jak:

  • Ubezpieczenie dla użytkowników UTO;
  • OC w życiu prywatnym;
  • W ramach dodatków do polisy mieszkaniowej.

Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, porównaj oferty pomiędzy towarzystwami  ubezpieczeniowymi. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z porównywarki cenowej ubezpieczeń. Otrzymasz porównanie szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu. Dzięki temu będziesz mógł wybrać ofertę najbardziej pasującą do Twoich oczekiwań, a także w najlepszej cenie.

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej?

Niestety, tak jak w wypadku innych polis, ubezpieczenie hulajnogi nie zawsze zadziała. Są sytuacje, tzw. wyłączenia odpowiedzialności, w których nie będzie to możliwe. Nie otrzymasz odszkodowania, gdy spowodujesz wypadek będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, a także gdy straty będą spowodowane umyślnie lub przez Twoje zaniedbanie. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, wyłączenia odpowiedzialności mogą być inne. Niektóre firmy np. zastrzegają, że w ramach polisy OC nie będą pokrywać szkód wyrządzonych bliskim osobom. Są też takie, które w umowie informują o braku świadczeń za szkody związane z wypożyczeniem hulajnogi elektrycznej. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie ją przeczytaj.

Ile kosztuje ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej?

Nie istnieje stała składka za ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej. Jej ceny będą się różnić w zależności od wybranego produktu. Jeśli ubezpieczysz ją w ramach rozszerzenia polisy mieszkaniowej, czynnikiem decydującym będzie np. wartość nieruchomości. Ważna będzie oczywiście także wartość samej hulajnogi elektrycznej. Zanim zdecydujesz się na konkretną polisę, zapoznaj się dokładnie z warunkami polisy. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej, znajdziesz dodatkowe informacji np. na stronie Ubezpieczeniemieszkania.pl (https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-hulajnogi).

Redakcja PKWSA