Czym są rolety termiczne i w jakich budynkach się sprawdzą?

Rolety termiczne to coraz popularniejsze rozwiązanie pojawiające się nie tylko w domach prywatnych, ale także biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Przywykliśmy, że rolety mają zapewnić komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń w ciepłe miesiące. Z korzyści rolet termicznych możemy jednak korzystać cały rok. Jak to możliwe? Poznaj definicję rolet termicznych i poznaj ich najlepsze zastosowanie.

Rolety termoizolacyjne – co to?

Rolety termoizolacyjne to rodzaj rolet doskonale ograniczających transmisję energii cieplnej przez szyby. Wysokiej jakości rolety termiczne od najlepszych producentów swoje działanie opierają na piankowym rdzeniu lameli, który wpływa na jeszcze większe właściwości izolacyjne niż w przypadku innych modeli. Warto zdecydować się na przodujących na polskim rynku producentów rolet termoizolacyjnych, by cieszyć się ich wyjątkowymi możliwościami.

Rolety termiczne vs standardowe rolety

Specyficzna budowa rolet termicznych, odmienna od tych tradycyjnych modeli sprawia, że rozwiązanie to jest przydatne nie tylko w ciepłe miesiące, kiedy chcemy mieć kontrolę nad stopniem zaciemnienia i nagrzewaniem pomieszczeń, ale również w zimniejsze dni. Wówczas skutecznie zatrzymują one ciepło w budynku, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

Zalety rolet termicznych

Do najważniejszych zalet rolet termicznych zaliczamy:

  • ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń,
  • ochronę przed hałasem z zewnątrz,
  • zabezpieczenie przed utratą ciepła z budynku,
  • uniemożliwienie przenikania zimna z zewnątrz,
  • ochronę przed słońcem.

Podstawowa rola rolet – ochrona przed promieniami padającymi do wnętrza – w przypadku tego modelu również została spełniona. Nie ona jest jednak najważniejsza. Zbyt duże nasłonecznienie pomieszczeń to nie jedyny problem, z którym borykamy się w sezonie letnim. Tradycyjne rolety nie są w stanie ochronić nas przed zbyt dużym nagrzaniem. Rolety termiczne, z kolei zostały do tego stworzone.

Nowoczesny styl rolet termicznych

Producenci rolet termoizolacyjnych zadbali również o to, aby rozwiązanie to doskonale komponowało się z nowoczesnym budownictwem. Nie tylko więc podnoszą wygodę i swobodę codziennego funkcjonowania, ale również stanowią doskonałą wizytówkę naszego domu. Warto zwrócić także uwagę na rolety zewnętrzne zasilane solarnie, które mogą być kolejnym krokiem do stworzenia energooszczędnego domu. Właściwości termoizolacyjne i energooszczędność to idealne połączenie, które udało się stworzyć producentom nowoczesnych rolet termicznych 

Redakcja PKWSA