Dezynfekcja biura – kiedy warto się na nią zdecydować?

Biuro to miejsce, w którym na co dzień pracuje wiele osób. Ze względu na pracę różnych urządzeń elektronicznych, w tym komputerów, skanerów, drukarek itp. powstaje tam również dużo kurzu. Z zewnątrz i poprzez wentylację czy klimatyzację do wnętrza pomieszczeń mogą dostawać się także drobnoustroje, w tym wirusy, bakterie i grzyby, co z kolei może skutkować problemami z drogami oddechowymi. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja biura, aby móc w nim komfortowo pracować i zachować czystość. Do biur przychodzą także potencjalni klienci czy kontrahenci, dlatego dobrze jest zadbać o jego odpowiednią prezentację. Dezynfekcja biura to absolutna konieczność, aby zniwelować przykre zapachy i pozbyć się drobnoustrojów.

Kiedy biuro wymaga dezynfekcji?

Dezynfekcja biura jest niezbędna, aby móc je odświeżyć i wygodnie z niego korzystać. Dezynfekcja biur sprawdza się szczególnie w nieco starszych budynkach np. stylowych kamienicach, w których znajduje się np. stara wykładzina czy wentylacja, która nie działa już tak sprawnie jak wcześniej. Ponadto dezynfekcja sprawdza się, jeśli coraz większa ilość pracowników zaczyna uskarżać się na problemy z oddychaniem, problemy skórne i zaczyna korzystać ze zwolnień lekarskich. Może to być sygnał, że w powietrzu znajduje się za dużo drobnoustrojów. Dezynfekcję warto wykonać również w trakcie pandemii. Wiele osób pracujących w biurach dostało zalecenie pracy zdalnej, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Aby skutecznie z nim walczyć, warto wykonywać dezynfekcję poprzez zamgławianie, które skutecznie pozwoli na pozbycie się cząsteczek wirusa krążących w powietrzu.

Dezynfekcja biura krok po kroku

Dezynfekcja może się odbywać zarówno z pełnym wyposażeniem biura, jak i wtedy gdy zostaną wyniesione wszystkie meble, co pozwoli dotrzeć rozpylanym środkom praktycznie do każdego miejsca w pomieszczeniu. Dezynfekcja musi odbywać się w czasie, kiedy nie ma w pomieszczeniach żadnych osób. W biurze można wykonać zamgławianie, dezynfekcję i dekontaminację, w zależności od aktualnych potrzeb.

Redakcja PKWSA