Dodatki w stylu eko – na co warto postawić?

Styl eko nie wychodzi z mody, wręcz przeciwnie, stawiamy na niego coraz chętniej. Lubimy bowiem naturalne materiały, lekkość i naturalność, którą do wnętrz wnoszą eko propozycje. Jakie dodatki sprawdzą się w tego typu wystrojach? Na co warto postawić, aby połączyć modny trend z funkcjonalnością?

Drewniane dodatki – nie tylko we wnętrzach eko

Drewniane dodatki, które można znaleźć w sklepie https://www.dekoori.pl/, to idealna propozycja do wnętrz urządzanych w stylu ekologicznym. Są minimalistyczne, do tego praktyczne, ciepłe w odbiorze za sprawą drewnianego surowca. 

Dodatki wykonane z drewna mają także tę zaletę, że tak naprawdę można je zastosować w wielu aranżacjach, nie tylko tych, które są bliskie klimatom eko. Drewno pasuje do wystrojów rustykalnych, vintage, prowansalskich, skandynawskich, nowoczesnych, industrialnych i wielu innych. 

Len w domowych tekstyliach

W każdym domu znajdziemy poduszki i poszewki, do tego koce czy narzuty. Praktyczne, bo pozwalające na wygodny odpoczynek, relaks o dowolnej porze. Zapewniające ciepło i przydatne wtedy, gdy spodziewamy się gości, którzy zostają na noc. Pod ręką zawsze mamy przynajmniej jeden wolny koc i kilka poduszek. 

Poduszki spełniają również funkcje dekoracyjne. Kolorowe, wzorzyste, w ciekawe faktury i w różnych rozmiarach układamy na sofie w salonie, na designerskim fotelu lub narożniku. Znajdujemy dla nich rozmaite miejsca, aby wyeksponować ciekawe wykonania. Jakie poduszki i poszewki wybierać, jeśli zależy nam na połączeniu funkcjonalności ze stylem eko?

Z materiałów sprawdzi się len. Surowiec, który od wielu sezonów króluje w branży modowej, szczególnie w kolekcjach letnich, równie dobrze sprawdza się w wystroju wnętrz. Możemy bowiem znaleźć poszewki z lnu, które są ciekawe wizualnie, sam zaś materiał jest przyjemny w użytkowaniu. 

Bawełniane lampki cotton balls

Bawełniane lampki cotton balls, liczne, zawieszone na długim sznurku, to kolejny dodatek w stylu eko. Nie potrzebujemy bowiem podłączać ich do instalacji elektrycznej. Działają na baterie, we wnętrzu mają umieszczone diody LED, dzięki czemu są energooszczędne. 

Tego typu lampki można umieścić w dowolnym miejscu. Dają przyjemne, ciepłe światło, a kolorowe kule podkreślają aranżację każdego wnętrza. Sprawdzają się nawet w eleganckich pomieszczeniach, w których zastosowano designerskie meble z oferty DomIDeko.pl. Można je zastosować również w przestrzeniach dziecięcych. Jednym słowem – wszędzie tam, gdzie liczymy na ciepłą, przyjazną atmosferę, a do tego ciekawy wizualnie dodatek. 

Papierowe lampy

A może lampy z papieru? Tego typu oświetlenie często jest wybierane do pomieszczeń będących w trakcie remontu lub na etapie projektowania i urządzania. Oświetlenie z papierowymi kloszami jest niedrogie, łatwe w montażu i demontażu, dlatego sprawdza się jako tymczasowe. Użytkownicy jednak bardzo szybko się przekonują, że wśród papierowych lamp można znaleźć propozycje, które podkreślają charakter danego wnętrza. 

Lampy z papierowymi kloszami doskonale oddają ideę aranżacji eko. Oświetlenie tego typu jest bowiem praktyczne, a przy tym lekkie wizualnie. Papier zaś wpisuje się w eko trendy. Wśród papierowych modeli oświetleniowych można znaleźć lampy proste, klasyczne, mniejszych bądź większych rozmiarów, ale i te znacznie bardziej designerskie. Rozbudowane i unikalne kompozycje sprawdzają się wśród wystrojów elegantszych, nawet tych zakrawających na miano glamour, choć wciąż bazujących na stylu ekologicznym. 

Czas na wybór eko dodatków! Z powyższymi wskazówkami zadanie to będzie znacznie łatwiejsze, a efekty na pewno satysfakcjonujące. 

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *