Gdzie szukać części do maszyn Massey Ferguson?

Ciągnik, traktor czy prasa rolnicza mogą pracować bez awarii długie lata, pod warunkiem, że zadbasz o regularne naprawy i wymianę części.

Serwis maszyn rolniczych

Bycie rolnikiem w dzisiejszych czasach oznacza w dużej mierze pracę nadzorcy i operatora maszyn rolniczych. Odpowiednio prowadzone mogą ułatwić życie i zaoszczędzić sporo czasu. Pracują przez wiele godzin, z dużym obciążeniem i w trudnych, bo często zmiennych i nieprzewidywalnych warunkach atmosferycznych. Zużywanie się niektórych komponentów i podzespołów w maszynach rolniczych jest wręcz nieuniknione. Nawet części Massey Ferguson, uznawane za jedne z najbardziej wytrzymałych, wymagają czasem wymiany. Regularny serwis to gwarancja dobrego stanu technicznego i sprawności maszyny.

Jakie części do maszyn rolniczych: nowe czy używane?

Wielu rolników zastanawia się, czy kupowanie używanych części do maszyn rolniczych, na przykład do kombajnu, ma sens. Strony z ogłoszeniami pełne są ofert komponentów w bardzo atrakcyjnych czasami cenach. Takie rozwiązanie może się jednak okazać oszczędnością tylko na krótką metę.

Kupowanie używanych lub nieoryginalnych zamienników do kombajnu wiąże się z ryzykiem, że nigdy nie ma stuprocentowej pewności co do ich stanu technicznego i pochodzenia. Nowe części od autoryzowanego dealera to pewność, że sprzęt jest oryginalny i nie był wcześniej używany. Przykładem rzetelnej marki sprzedającej oryginalne części do kombajnu Massey Ferguson, czy innych maszyn tej marki, jest autoryzowany dealer novaFarm, który może poszczycić się dostępnością części zamiennych od ręki. Marka oferuje także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w razie problemów.

Wymiana części do maszyn Massey Ferguson


Używanie nowych, oryginalnych części zamiennych gwarantuje sprawną naprawę, dzięki czemu maszyna szybko może wrócić do pracy. Większość rolników to ciężko pracujący ludzie, którzy nie mają czasu martwić się niezawodnością swoich maszyn. Wspomniany autoryzowany dealer części Massey Ferguson novaFarm może pochwalić się bardzo szybkim czasem realizacji.

Firma zapewnia, że wysyłka części następuje w ciągu maksymalnie 48 godzin od momentu złożenia zamówienia. W razie poważnej awarii novaFarm oferuje także usługę mobilnego serwisu – z naprawą bezpośrednio u klienta. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nie tylko na kosztach transportu, ale także na czasie, co w przypadku pracy na polu bywa niekiedy kluczowe.

W ofercie dealera znajdziemy dostępne od ręki kompleksowe wyposażenie części wymiennych do maszyn rolniczych: oleje i płyny przekładniowe, chłodnicze, smary, filtry oleju, paliwa powietrza i filtry kabinowe. Ponadto, części do kombajnów Massey Ferguson takie, jak układ paliwowy, kierowniczy, rozruszniki i alternatory. novaFarm oferuje także części do układu napędowego (paski klinowe, napędowe), elementy oświetlenia i ogumienia.

Zakupy części do maszyn rolniczych u zaufanego, autoryzowanego dealera to inwestycja w dobry stan techniczny nawet bardzo wysłużonego sprzętu.

Redakcja PKWSA