Jakie leżanki ogrodowe warto kupić?

Urządzając ogród, warto zadbać nie tylko o odpowiednie rośliny i oświetlenie, ale również meble, które pozwolą nam na wygodny, efektywny wypoczynek. Do tych, po które sięga coraz więcej osób zalicza się leżanki ogrodowe. Ich wybór ich naprawdę szeroki. Podpowiadamy więc na co zwrócić uwagę, kupując leżanki ogrodowe, aby wybór nie okazał się porażką.

Jakie leżanki ogrodowe będą naprawdę wygodne?

Aby korzystanie z leżanki ogrodowej wiązało się z komfortem na najwyższym poziomie, warto postawić na model z regulowanym kątem nachylenia. Dzięki temu z łatwością dopasujemy ustawienie leżanki do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oczywiście warto pamiętać, że w sprzedaży dostępne są proste modele, których nie można regulować. Zanim jednak zakupimy taką leżankę, warto na chwilę się na niej położyć, sprawdzając czy kąt jest dla nas odpowiedni. Najlepsze modele mają także podłokietniki oraz podnóżek, co również przekłada się na wygodę użytkowania.

Jaka leżanka ogrodowa lepsza: składana czy nie?

Leżanki ogrodowe dzieli się na te składane i na takie, których składać nie można. Jeśli wiemy, że nasza leżanka będzie stale stała w jednym miejscu, możemy postawić na model, którego nie są złożyć. Jeżeli jednak planujemy ją przemieszczać, ta składana jest zdecydowanie lepszym wyborem. Po złożeniu w inne miejsce przeniesie ją nawet jedna osoba.

Z jakiego materiału mogą być wykonane leżanki ogrodowe?

Leżanki ogrodowe różnią się, jeśli chodzi o materiał, z którego mogą być wykonane. W sprzedaży dostępne są modele z:

  • technorattanu;
  • drewna;
  • aluminium;
  • plastiku.

 

Modele plastikowe zwracają uwagę niezwykle niską wagą. W efekcie są dobrym wyborem wówczas, gdy leżanka nie będzie stała stale w jednym miejscu. Wadą leżanek plastikowych jest to, że mogą one pękać na skutek działania niskiej temperatury. Dlatego na zimę takie leżanki należy schować do pomieszczenia. Jeśli plastik będzie kiepskiej jakości, może również odkształcać się pod wpływem działania promieni słonecznych.

Leżanki ogrodowe drewniane poleca się wszystkim szukającym mebli ogrodowych wyjątkowo estetycznych. Takie leżanki pięknie komponują się zarówno z kwiatami, jak i drzewami oraz krzewami, tworząc spójną całość. Wadą leżanek drewnianych jest spora waga.

Hitem ostatnich lat są leżanki ogrodowe wykonane z technorattanu. To nowoczesny sztuczny materiał, który swoim wyglądem do złudzenia przypomina naturalny rattan. Cechuje go wysoka odporność na promienie słoneczne, niską temperaturę, wilgoć. Zimą takie leżaki mogą nadal stać w ogrodzie. Plusem leżanek z technorattanu jest również łatwość utrzymania ich w czystości.

Leżanki ogrodowe to szeroka grupa produktów, które dość mocno różnią się między sobą. Zanim udamy się do sklepu, aby leżankę kupić warto wiedzieć czym charakteryzują się modele z poszczególnych materiałów, a także jakie cechy powinna mieć dobra leżanka. Nasze wskazówki z pewnością pomogą w podjęciu słusznej decyzji.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.