Meble sosnowe czy dębowe – które wybrać do swojego domu?

Wyposażanie swojego domu w nowe meble bez wątpienia jest bardzo przyjemną czynnością, która przyniesie nam dużo satysfakcji i radości nie tylko w momencie, gdy pierwszy raz zobaczymy je już na właściwym miejscu, ale także podczas codziennego życia, gdy będziemy ich używać. Warto także pamiętać, że to dzięki meblom przestrzeń jakiegoś domu czy mieszkania staje się tak naprawdę naszym „domem”, czyli miejscem, z którym jesteśmy emocjonalnie związani, w którym czujemy się dobrze i do którego aż chce nam się wracać. Dzieje się tak, ponieważ meble pomagają nam sprawić, że wnętrza będą funkcjonalne, dopasowane do naszych potrzeb i indywidualnej osobowości, a także stylowe i klimatyczne. Jak widać wybór mebli jest więc bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem, przez co możemy znaleźć w internecie dużo porad o tym, czy wybrać meble sosnowe czy dębowe, które obecnie cieszą się największą popularnością. Czy warto zdecydować się na meble drewniane? 

Meble drewniane – zalety i wady modeli z naturalnego materiału

Nie bez powodu uważa się, że meble wykonane z drewna są uniwersalne, najbardziej szlachetne i wyjątkowo odporne. Są to cechy, które zawdzięczają swojemu naturalnemu materiałowi – żadne inne modele dostępne na rynku meblarskim nie mogą się pochwalić takimi właściwościami. Sklejka, płyta MDF czy metal nie charakteryzuje tak wysoka jakość i solidność, jak naturalne i szlachetne drewno. Niezależnie więc od tego, czy zdecydujemy się na meble sosnowe czy dębowe, będą one trwałe, wytrzymałe oraz odporne na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, dzięki czemu będą nam służyły przez wiele lat. Ważne jest również to, że nawet jeśli zostaną uszkodzone, bez problemu można je samodzielnie i szybko odnowić w zaciszu własnego domu. 

Niektórzy decydują się na meble sosnowe czy dębowe również ze względu na fakt, że są bardzo oryginalne, a z drugiej strony uniwersalne i proste w swojej formie, dzięki czemu będą się pięknie prezentowały w naszych wnętrzach niezależnie od tego, w jakim stylu zdecydujemy się je urządzić – widać to świetnie w sklepie internetowym Polano, który przedstawia swoje meble w różnych konfiguracjach. Meble drewniane praktycznie nie posiadają wad – najczęściej zarzuca im się, że kosztują więcej niż inne modele, warto jednak pamiętać, że wysoka jakość i solidność wykonania musi kosztować. Poza tym, takie meble będą nam służyły przez wiele lat, można je więc traktować jako pewnego rodzaju inwestycję.

Co warto wybrać – meble sosnowe czy dębowe?

Meble drewniane oczywiście różnią się między sobą, choć większość właściwości mają bardzo podobnych. Różnica jest szczególnie niewielka jeśli mowa o meblach sosnowych i dębowych. Te pierwsze charakteryzują się jaśniejszą barwą i unikalnymi słojami w drewnie, przez co później pięknie prezentują się w naszych wnętrzach. Sośnina jest nieco bardziej miękkim materiałem, ale w porównaniu do sztucznych modeli jest i tak bardziej wytrzymała i odporna. Z kolei meble dębowe mają ciemniejszą barwę, przez co uznawane są za bardziej szlachetne. Dębina jest gęstsza, co gwarantuje najlepszą trwałość i wytrzymałość. Niezależnie więc, czy zdecydujemy się na meble sosnowe czy dębowe, z pewnością nie będziemy tego żałowali.

Redakcja PKWSA