Mieszkanie na wynajem – jak znaleźć najlepsze?

Dla wielu Polaków jednym z największych marzeń jest posiadanie własnego mieszkania. Stąd między innymi duże zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Ale w Europie Zachodniej zdecydowanie popularniejsze jest mieszkanie w wynajętym lokum. Ten trend powoli dociera również do naszego kraju. Jak zatem wybrać odpowiednie dla nas mieszkanie na wynajem? Na co zwrócić uwagę, aby w prosty i szybki sposób, zdecydowanie łatwiejszy niż zakup mieszkania, znaleźć i zamieszkać w odpowiadających nam czterech kątach?

Sprawdź również: Jak wybudować dom bez kredytu – porady, jak wybudować tanio dom

Jak znaleźć mieszkanie na wynajem – na co zwrócić uwagę?

Warto skonfrontować ze sobą kilka ofert, nim podejmiemy decyzję o wynajmie. Zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak obecność windy w budynku, jeśli mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze, czy dostępność miejsc parkingowych, jeśli jesteśmy zmotoryzowani. Jeśli nie – na bliskość przystanków komunikacji miejskiej. Jak i na całe otoczenie – czy szukamy raczej cichego i spokojnego miejsca odpoczynku po pracy, czy wolimy tętniące życiem centrum miasta. W samym mieszkaniu ustalmy z właścicielem, na ile możemy ingerować w jego wygląd, przeprowadzać remonty czy przemalować ściany. Zobaczmy sprawność sprzętów – lodówki czy pralki – oferowanych przez wynajmującego, ustalmy również kwestię rozliczeń, i co one obejmują. Czy czynsz do spółdzielni będziemy musieli zapłacić osobno, czy jest on już wliczony w kwotę, której oczekuje właściciel mieszkania. Jak wygląda rozliczenie mediów, i co wchodzi w ich obręb – na przykład dostępność Internetu, oprócz prądu, gazu – o ile w mieszkaniu jest gaz – bądź wody. Dla palaczy istotnym będzie również, czy mieszkanie jest wyposażone w balkon. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://domoptymalny.com.pl/.

Czy znalezienie mieszkania na wynajem jest trudne?

Zwracając uwagę na te proste, podstawowe rzeczy, bez problemu znajdziemy ciekawe mieszkanie, w którym po podpisaniu umowy – długo- lub krótkoterminowej – z satysfakcją się zadomowimy. W poszukiwaniach oferty z pomocą przyjdzie wiele portali ogłoszeniowych nakierowanych na rynek nieruchomości, gdzie stale pojawiają się nowe propozycje. Bardzo często na takich portalach możemy ustawić parametry, opisać, jakie mieszkania nas interesują, co zawęzi wybór i przyspieszy znalezienie mieszkania – dobrze jest również dodać swój adres mailowy. Wówczas informacje o pojawieniu się interesującej nas oferty dostaniemy niezwłocznie na skrzynkę mailową.

Redakcja PKWSA