O co zapytać przed wynajmem wózka widłowego?

Wybór firmy, która oferuje wynajem wózków widłowych, nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Duża liczba partnerów obecnych na rynku wcale nie ułatwia zadania. Warto więc wiedzieć, jakie pytania zadać przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią sprzętu. Dzięki temu nie tylko będziemy w pełni zadowoleni z wynajmowanej maszyny, ale także unikniemy licznych problemów. O czym więc należy pamiętać podczas porównywania ofert wypożyczalni widlaków?

Czas wynajmu wózka widłowego

Jeśli zdecydowałeś się na wynajem wózków widłowych, przy poszukiwaniach zwróć szczególną uwagę na czas wynajmu. Dlaczego ma on tak istotne znaczenie? Warto decydować się na usługi firmy, która oferuje zarówno wynajem krótko-, jak i długoterminowy. Dzięki temu idealnie dopasujemy rozwiązanie do własnych potrzeb.

Dostępne modele wózków widłowych na wynajem

Warto dokładnie przyjrzeć się katalogowi oferowanych przez wypożyczalnie wózków widłowych. Im szersza oferta, tym więcej możliwości. Wynajem widlaków może okazać się doskonałym sposobem na przetestowanie modeli, które planujemy w przyszłości kupić. Upewnij się więc, że firma ta dysponuje szeroką flotą pojazdów o odpowiedniej mocy i udźwigu.

Co w razie awarii wynajmowanego wózka widłowego?

Awarii może ulec zarówno nasz prywatny sprzęt, jak i ten wypożyczany. Warto mieć to na uwadze jeszcze przed podpisaniem umowy, aby upewnić się, że w razie wystąpienia problemów, nie będziemy na przegranej pozycji. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór wypożyczalni, która daje gwarancję dostarczenia zastępczego wózka widłowego, gdy poprzedni ulegnie awarii. Dzięki temu unikniemy przestojów w pracy. Warto pamiętać o tym, że każda awaria sprzętu powinna zostać zgłoszona do wypożyczalni. Nie należy podejmować się samodzielnej naprawy wypożyczonych wózków widłowych. Do zadań wypożyczalni należy wysłanie mechaników i serwisantów na wskazane miejsce i usunięcie usterki.

Czy wynajmowane wózki przechodzą regularne badania techniczne?

Przy wózkach widłowych wypożyczanych krótkoterminowy zwykle nie musimy zaprzątać sobie głowy serwisem czy przeglądem technicznym maszyn. Wątpliwości mogą jednak pojawić się przy wynajmie długoterminowym. Skoro to wyłącznie my przez wiele miesięcy korzystamy ze sprzętu, to czy nie na nas spoczywają wszystkie obowiązki związane z serwisowaniem i przeglądem technicznym? Dobra wypożyczalnia widlaków dba o to, aby klient był w pełni zadowolony z usług. Warto więc wybierać takie, które oferują bezpłatny serwis wynajętego wózka widłowego przez cały okres trwania umowy. 

Redakcja PKWSA