Podkaszarka akumulatorowa – modele warte naszej uwagi

0
151
podkaszarka akumulatorowa

Posiadając dom z ogrodem doskonale zdajesz sobie sprawę, że w swoim posiadaniu będziesz musiał mieć kilka niezbędnych gadżetów. Jako, że nawet najmniejsze domki jednorodzinne posiadają choć niewielki skrawek zieleni to już powoduje, że musimy pomyśleć chociażby o zakupie podkaszarki akumulatorowej. Ta sprawdza się zarówno na mniejszych jak i na większych terenach porośniętych trawą. Dlaczego warto w nią zainwestować i jakie modele warte są naszej uwagi?

Podkaszarka akumulatorowa i jej zalety

Przeglądając ofertę sklepów możemy zauważyć, że mamy do wyboru wiele różnych rodzajów podkaszarek. Głównie możemy je podzielić na trzy grupy: akumulatorowe, elektryczne i kosy spalinowe. Czym na tle konkurencji wyszczególniają się podkaszarki akumulatorowe? Mają one wiele zalet. Jedną z nich jest wygoda. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie musimy jej podłączać do prądu w czasie pracy. Posiada ona akumulator, który należy przed rozpoczęciem naładować.

Wybierając zatem podkaszarkę akumulatorową możemy zapomnieć o plączących się kablach między nogami. To bardzo ułatwia koszenie, ale też sprawia, że chętniej przystępujemy do ogrodowych obowiązków. Idealnie sprawdzi się na dużych działkach. Warto pomyśleć o jej zakupie także w przypadku, kiedy nasza kosiarka nie daje sobie rady z trudnym podłożem. Często wtedy mamy problem ze skoszeniem trawy pod płotem czy na granicy z krawężnikiem. W takich sytuacjach podkaszarka akumulatorowa daje sobie radę. Poza tym narzędzie to nie wytwarza niebezpiecznych dla środowiska spalin.

Podkaszarki akumulatorowe – propozycje godne naszego zainteresowania

W naszym zestawieniu zaprezentujemy 5 modeli, które będą przedstawione zupełnie przypadkowo:

  • Podkaszarka akumulatorowa firmy HECHT 1040. Będzie nas kosztowała niecałe 400 złotych. To narzędzie, które jest bezprzewodowe i ekologiczne. Waży ponad 3 kg. Szerokość koszenia wynosi od 28 do 32 cm. Jedyny minus jaki widzimy w jej zakupie to fakt, że musimy dodatkowo zainwestować w akumulator i ładowarkę. Nie są one bowiem dostępne wraz z zakupem samego sprzętu.
  • Podkaszarka akumulatorowa firmy Greenworks Tools. Do wyboru mamy kilka ciekawych modeli. W naszym zestawieniu proponujemy ten z systemem baterii o mocy 40 V. Szerokość cięcia wynosi od 25 do 30 cm. Waży nieco ponad 3 kg. Cena? Wahająca się od 400 do 1000 złotych. Biorąc pod uwagę wagę sprzętu i miękkie uchwyty praca tą podkaszarką jest niezwykle komfortowa.
  • Podkaszarka akumulatorowa firmy Verto. Od razu zaznaczamy, że jest to jedna z największych firm na rynku zajmujących się sprzedażą takich narzędzi. Nasza propozycja to ta posiadająca akumulator o napięciu 18 V. Cena przystępna dla większości z nas, gdyż wynosząca ok. 270 złotych. Długość sprzętu możemy dostosować do swojego wzrostu. Poza tym posiada on dodatkowo rękojeść, która jest również regulowana. Szerokość koszenia wynosi 25 cm.
  • Podkaszarka akumulatorowa firmy NAC. Producent bardzo chwali ten sprzęt o akumulatorze o napięciu 20 V. Narzędzie waży ok. 2 kg. Przeznaczone jest głównie do niewielkich prac. Z pewnością powinni się nią zainteresować osoby, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Sama podkaszarka jest cicha, a jej cena to ok. 300 złotych.
  • Podkaszarka akumulatorowa firmy Ryobi. Jedna z najlepszych propozycji dla typowo ogrodowych prac domowych. Płacąc niecałe 400 złotych mamy w zestawie podkaszarkę, akumulator i ładowarkę. Akumulator o napięciu 18 V to nasza propozycja tej firmy. Szerokość koszenia to maks. 30 cm. Posiada wiele dodatków jak chociażby teleskopowa rura, która sprawia, że praca jest bardziej komfortowa.
  • Oczywiście w sklepach internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy o wiele więcej tego typu urządzeń ogrodowych. Którą podkaszarkę akumulatorową warto kupić? To tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Są sprzęty przeznaczone głównie na użytek domowy. Są również lepsze podkaszarki, które dadzą sobie radę w każdej sytuacji – ich ceny są zazwyczaj wyższe. Pewnym jest, że mając niewielki skrawek trawy do skoszenia taka podkaszarka akumulatorowa powinna być w naszym posiadaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here