Pogotowie hydrauliczne – o zaletach pomocy hydraulicznej przez całą dobę

Nagła awaria instalacji hydraulicznej może przydarzyć się w każdym domu. Co zrobić, kiedy żaden hydraulik nie może do nas przyjechać lub co gorsza, jest weekend? Wówczas z pomocą przychodzi pogotowie hydrauliczne, które pojawia się możliwie najszybciej i naprawia awarię, tak by nie doprowadziła ona do poważnych konsekwencji. Jakimi pracami zajmuje się pogotowie hydrauliczne? Kto może skorzystać z jego pomocy? 

Pogotowie hydrauliczne – czym jest?

Pogotowie hydrauliczne Warszawa jest firmą działającą w zakresie usług hydraulicznych oferującą najczęściej doraźną pomoc w nagłych przypadkach. Nie zawsze usługi pogotowia hydraulicznego ograniczają się wyłącznie do nagłych przypadków. Lejąca się z rury woda czy wybite szambo to poważne awarie, które należy likwidować natychmiastowo. W sytuacji, gdy do zdarzenia dojdzie późnymi godzinami lub w dni, w których hydraulicy nie pracują, możemy skorzystać wyłącznie z pomocy pogotowia hydraulicznego.

Zakres usług pogotowia hydraulicznego

Do zadań pogotowia hydraulicznego należy przede wszystkim:

  • udrażnianie kanalizacji wewnętrznej,
  • udrażnianie kanalizacji zewnętrznej.

Pracownicy pogotowia hydraulicznego są wyposażeni w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu mogą usunąć niemal każdą awarię.

 

Najczęstsze przypadki wezwań pogotowia hydraulicznego dotyczą:

  • konieczności natychmiastowego udrożnienia kanalizacji,
  • usterki, która pojawiła się w obrębie sieci wodociągowej,
  • wadliwego działania elementów instalacji, które są odpowiedzialne za doprowadzanie i odprowadzanie wody,
  • trwałego uszkodzenia wodomierza głównego,
  • obniżonego ciśnienia na przyłączu wodociągowym.

Kto może skorzystać z pomocy pogotowia hydraulicznego?

Z pomocy pogotowia hydraulicznego mogą korzystać zarówno osoby prywatne mieszkające w domu i bloku, jak i firmy. Zgłoszenie zwykle odbywa się drogą telefoniczną. Jest to najszybszy sposób na uzyskanie pomocy. Dyżur pogotowia hydraulicznego jest pełniony przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Warto jednak pamiętać, że z pomocy pogotowia powinny korzystać osoby w nagłych sytuacjach, chyba że dana firma oferuje szerszy zakres usług.

Pogotowie hydrauliczne – cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje pogotowie hydrauliczne? Poszczególne firmy mają własne ustalone stawki z wyszczególnieniem rodzaju problemu. To właśnie charakter zlecenia ma największy wpływ na koszt skorzystania z usług pogotowia hydraulicznego. Inne czynniki, które na niego wpływają to godzina zlecenia (inne stawki dzień/noc) czy odległość, jaką pracownicy pogotowia muszą pokonać. 

Redakcja PKWSA