Ponadczasowe trendy aranżacyjne w kuchni – które kolory zawsze będą trendy?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tutaj dzieje się kulinarna magia! Planując odświeżenie tej przestrzeni, wiele osób zadaje sobie pytanie: jak będą wyglądały trendy w projektowaniu aranżacji w nadchodzącym roku? Mamy kilka propozycji, które są ponadczasowe! Wystarczą odpowiednie farby do kuchni i odrobina wolnego czasu, by stworzyć modne wnętrze, które będzie cieszyć oczy przez długie lata!

Wspólna, a jednak podzielona przestrzeń

Dziś już nikogo nie zaskakuje kuchnia połączona z salonem – trend ten już dawno przeszedł do kategorii sprawdzonej klasyki. Koncepcja wspólnej przestrzeni, w której można gotować, komunikować się z rodziną lub przyjaciółmi, pracować oraz  wypoczywać, jest mocno zakorzeniona zarówno w świadomości ludzi, jak i w układach nowych mieszkań. W takiej przestrzeni życie toczy się pełną parą. Często jednak pada pytanie o to, jak zaaranżować pokój dzienny z aneksem kuchennym, by zachować odpowiedni balans pomiędzy strefą roboczą a wypoczynkową.

Rozwiązanie jest proste. Wystarczą farby do kuchni w dwóch popularnych kolorach. My proponujemy np. niebieski oraz biały. To sprawdzone połączenie, które może świetnie funkcjonować zarówno w kameralnych, jak i przestronnych wnętrzach. Największym dylematem będzie pewnie to, jak rozmieścić te dwa kolory. Odcieniem ciemnego błękitu można pomalować ściany w całym pomieszczeniu a biel wykorzystać w przypadku wyposażenia i dodatków. Dobrym rozwiązaniem jest również utrzymanie w bieli wyspy kuchennej, która będzie dzielić poszczególne strefy – dzięki jasnej barwie nie przytłoczy ona całego pomieszczenia.

Naturalne kolory farb do kuchni dla poprawy apetytu

Naturalne odcienie we wnętrzach to kolejny długofalowy trend, który w ciągu najbliższych kilku lat raczej nie straci na popularności. Warto jednak podkreślić, że zmieniają się mody wewnątrz tego obszaru. Ciemnobrązowa paleta naturalnych odcieni zostaje ostatnio zastąpiona jaśniejszymi tonami. Najpopularniejszym wyborem jest połączenie beżu i jasnej szarości, które można dodatkowo urozmaicić białą bazą. W ten sposób, wykorzystując 2-3 farby do kuchni, tworzy się lekki, świeży projekt z ukłonem w stronę skandynawskiego stylu.

Naturalnej palety nie można sobie wyobrazić również bez zieleni. Kolor ten, w dowolnej formie, od razu odświeża wnętrze – doskonale sprawdza się w ponadczasowej kuchni. W nadchodzących aranżacjach nacisk zostanie prawdopodobnie położony na wyciszone i kojące, stabilne odcienie. Znakomitym wyborem w tym przypadku wydaje się kolor szałwii (świetna alternatywa dla już nieco nudnej szarości) lub głęboki i ciepły odcień oliwy z oliwek. Z pomocą naturalnych barw łatwo stworzyć aranżację kuchni, która długo cieszy domowników swoją wyjątkową estetyką.

Redakcja PKWSA