Poznaj książkę „NX CAD Surface Modeling od CAMdivision”

Systemy do projektowania wspomaganego komputerowo są obecnie szeroko rozpowszechnione w inżynierii mechanicznej, militariach, elektronice czy architekturze. Szczególnym powodzeniem cieszy się oprogramowanie Siemens NX CAD, które stanowi duże wsparcie dla konstruktorów, architektów oraz inżynierów. Projektowanie CAD umożliwia tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych modeli 3D, koncepcji 2D, dużych złożeń, dokumentacji technicznej, wizualizacji i analiz.

Podręcznik o modelowaniu powierzchniowym w systemie NX CAD

Nowa książka „NX CAD Surface Modeling”powstała z myślą głównie o osobach, które od dłuższego czasu pracują ze specjalistycznym oprogramowaniem firmy Siemens Digital Industries Software.Wydana została w kwietniu 2022 roku i opracowana na podstawie anglojęzycznej wersji interfejsu NX 1899. Podręcznik zawiera przydatne informacje na temat różnych technik modelowania powierzchniowego w oparciu o system NX CAD. Stanowi efekt wieloletniej pracy nad przystępnym opracowaniem zagadnienia. 

Dwutomowe wydanie „NX CAD Surface Modeling”

Nowo wydana publikacja technicznaskłada się z dwóch tomów, do których został dołączony nośnik USB wraz z plikami 3D do ćwiczeń oraz obszernymi opisami. Autorzy opracowania dołożyli wszelkich starań, by ułatwić zrozumienie treści zawartych w książce. Materiał dydaktyczny w podręczniku w wersji papierowej został podzielony na trzy części.

  • Zagadnienia teoretyczne – czytelnik może zapoznać się z historią oprogramowania oraz informacjami na temat sposobów definiowania powierzchni. Dodatkowo zdobędzie też wiedzę niezbędną do modelowania powierzchniowego, w tym krzywych sklejanych, połączeń między nimi czy punktów charakterystycznych.
  • Zagadnienia teoretyczno-praktyczne – w drugiej części książki znajdują się informacje na temat poleceń umożliwiających wykonanie dobrej jakości powierzchni. Dostępne są także proste ćwiczenia i przykłady zastosowań krzywych podstawowych czy pochodnych.
  • Zagadnienia praktyczne zostały zawarte w trzeciej części podręcznika. Można tu znaleźć przykłady 18 projektów z wielu branż. Dotyczą one m.in. modelowania koła zębatego i ślimaka, projektowania wirnika czy szklanej butelki. W tym miejscu zostały też dodane informacje dotyczące orientacyjnego czasu tworzenia różnych wyrobów.

Wydawca podręcznika „NX CAD Surface Modeling”

Autorem tej publikacji jest Marcin Antosiewicz, który posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z systemem NX i bogate portfolio w zakresie zrealizowanych projektów form wtryskowych. Książka „NX CAD Surface Modeling” została opracowana we współpracy z DTP i Studium Graficznym Stanisławski oraz wydana przez CAMdivision – platynowego partnera handlowego Siemens Digital Industries Software. Ze szczegółowymi informacjami natemat NX CAD Surface Modeling od CAMdivisionmożna zapoznać się na oficjalnej stronie wydawcy podręcznika lub na profilu firmy w mediach społecznościowych.

Podsumowanie

Program do projektowania CAD jest dużym wsparciem zarówno dla programistów, jak i konstruktorów wykorzystujących w swojej pracy modelowanie hybrydowe czy bryłowe. W ofercie CAMdivision można znaleźć specjalistyczne książki dedykowane nie tylko zaawansowanym, ale też początkującym użytkownikom NX CAD/CAM. Drukowane podręczniki czy ebooki oferowane przez największego partnera handlowego Siemens Digital Industries Software stanowią też uzupełnienie wersji testowych NX. Niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów firmy CAMdivision.

Redakcja PKWSA