Programowanie sterownika PLC w ramach kompleksowej oferty ESOX Industrial Automation

Obecnie niezwykle trudno wyobrazić sobie prężnie działającą linię produkcyjną bez automatyzacji procesów, które nie tylko przyśpieszają produkcję, ale także ograniczają ryzyko błędów i ułatwiają uzyskanie powtarzalności. Jedną z usług wykonywanych w ramach automatyzacji przemysłu jest programowanie sterowników przemysłowych, które wykonywane jest przez firmę ESOX Industrial Automation.

Czym są sterowniki PLC?

Sterowniki PLC (ang. Programmable Logic Controllers – programowalne sterowniki logiczne) to w wielkim uproszczeniu komputery przemysłowe, w których zawarte zostało oprogramowanie, które steruje daną maszyną lub całym parkiem maszynowym używanym w danym przedsiębiorstwie. Język programowania PLC stworzony przez specjalistów w dziedzinie automatyzacji przemysłu ma za zadanie kontrolować działanie maszyny i w dużej mierze koncentrować się na bezpieczeństwie jej pracy.

Sterowniki PLC – zastosowanie w przemyśle

Sterowniki PLC przemysłowe używane są na liniach produkcyjnych i technologicznych, udoskonalając i optymalizując procesy związane z wytwarzaniem. Nowoczesne przedsiębiorstwa, w których zainwestowano w programowanie sterowników przemysłowych, są dużo bardziej wydajne, rzadziej narażone na błędy, awarię czy wypadki przy pracy, dlatego zaleca się, aby ten rodzaj automatyzacji przemysłu wdrażać w każdym większym przedsiębiorstwie wyposażonym w silniki, pompy, oświetlenie, wentylatory, automatyczne wyłączniki i inne maszyny dedykowane danej linii produkcyjnej. Sterowniki PLC znajdują szerokie zastosowanie także w transporcie, energetyce, a nawet w oczyszczalniach ścieków.

Programowanie sterowników przemysłowych

Firma ESOX – Industrial Automation jest liderem w branży automatyzacji przemysłu – zajmuje się zarówno programowaniem sterowników przemysłowych pod wymagania danego przedsiębiorstwa, jak i modernizowaniem już istniejących układów sterowania. Tworzenie języków programowania PLC pod wymagania i potrzeby danego przedsiębiorstwa wiąże się z dokładną analizą pracy linii produkcyjnej i maszyn, na podstawie których w kolejnych krokach programista pisze dedykowane oprogramowanie, wykorzystując środowisko C++ lub C. Ustawiając kolejność instrukcji działania, sterownik PLC wykonuje cyklicznie swoją pracę, rozpoczynając ją od sygnału, a kończąc na odbiorze zadania przez urządzenie podrzędne. Poprawność procesów i ich kolejności spoczywa na programiście, dlatego tak ważne jest, aby starannie dobrać firmę, która stworzy oprogramowanie, gdyż od poprawności programowania sterowników PLC zależeć będzie bezpieczeństwo i sprawność linii produkcyjnej.

Komu powierzyć programowanie sterownika PLC?

 ESOX – Industrial Automation od wielu lat z powodzeniem wdraża systemy automatyzacji przemysłu, także te bazujące na zastosowaniu sterowników PLC. Cechuje je duża niezawodność, bezawaryjność i rozbudowana funkcjonalność, która zawsze jest starannie udokumentowana i przekazana pracownikom w przystępny i wyczerpujący sposób. Współpraca z firmą ESOX – Industrial Automation daje możliwość tworzenia autorskich programów, które idealnie wpiszą się w potrzeby i specyfikę danego przedsiębiorstwa. Choć sam język programowania bywa nieczytelny i trudny do przyswojenia, programiści ESOX – Industrial Automation dokładają wszelkich starań, aby automatyzację przemysłu przekazywać Klientom w przystępny sposób, szkoląc, przeprowadzając testy i czuwając nad dalszą pracą sterowników w naturalnym środowisku.

Redakcja PKWSA