Salon drzwi kompozytowe – zalety

Salon drzwi kompozytowe to najlepszy wybór, jeśli chodzi o dbałość o dom i rodzinę. Wykonane z różnych materiałów i przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych, nie trudno zrozumieć, dlaczego w ciągu ostatnich kilku lat zyskały one na popularności. W drzwiach kompozytowych zastosowano niezwykle izolujący i bezpieczny rdzeń piankowy, inteligentnie otoczony powłoką z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Ta inteligentna konstrukcja sprawia, że salon drzwi kompozytowe praktycznie nie wymagają konserwacji, dzięki czemu będą wyglądać jak najlepiej przez wiele lat. Dzięki szerokiej gamie opcji projektowych drzwi kompozytowe zawsze robią wrażenie, ale jakie są ich zalety?

Salon drzwi kompozytowe – zalety

Drzwi kompozytowe są mocne i trwałe, co oznacza, że idealnie nadają się do stosowania jako drzwi do salonu. Większość dostawców drzwi informuje, że średni okres użytkowania drzwi kompozytowych wynosi ponad 20 lat. Drzwi kompozytowe są wykonane z grubej stalowej ramy, dzięki czemu są bezpieczniejsze niż standardowe drzwi z ramą drewnianą. Oznacza to, że będą one służyć przez długi czas. Drzwi Gdańsk są łatwe w utrzymaniu – w przeciwieństwie do drzwi drewnianych, które mogą wymagać ponownego barwienia lub lakierowania, drzwi kompozytowe wymagają jedynie przetarcia szmatką z mydłem, aby wyglądały jak nowe. Salon drzwi kompozytowe są tworzone z różnych materiałów. Są to: drewno pochodzące ze zrównoważonych źródeł, tworzywa sztuczne wzmacniane włóknem szklanym, a czasem także metal. W wyniku tego procesu powstają znacznie mocniejsze i grubsze drzwi, które zapewniają większe bezpieczeństwo i lepsze właściwości izolacyjne niż tradycyjne PCV. Ponadto salon drzwi kompozytowe są wyposażone w ramę nośną i wewnętrzną ramę z twardego drewna, które wspierają całą konstrukcję, czyniąc ją odporną na wszelkie uszkodzenia, a także znacznie mocniejszą i bezpieczniejszą. W przeciwieństwie do drzwi z PCV, ich kompozytowi kuzyni zawierają wewnątrz warstwę pianki poliuretanowej, która zwiększa ich wydajność cieplną. 

Kiedy projektujesz swój dom, pomyśl o zmianie na salon drzwi kompozytowe .Drzwi te są niezbędne w projektowaniu domu i cieszą się dużym popytem, powodem jest to, że są one mocniejsze, tańsze i lepsze niż stare drzwi drewniane. Drzwi kompozytowe wyglądają jak drzwi drewniane, ale są bardzo łatwe w utrzymaniu i trwałe. Drzwi kompozytowe mają szeroką gamę wzorów, stylów i kolorów. Czy lubisz drewniane drzwi? Chcesz jednak, aby były one odporne na termity, solidne i trwałe, możesz wybrać drzwi kompozytowe z drewnianym wykończeniem. Drzwi kompozytowe z przeszkloną częścią mogą nadać Twojemu domowi niepowtarzalny styl. Jeśli chodzi o część szklaną, również masz wiele opcji, takich jak zwykłe szkło, szkło szkliwione, a nawet szkło malowane lub kolorowe w różnych odcieniach.

Redakcja PKWSA