Smar do kolejnictwa i jego zastosowanie

Fuchs locolub to smar do kolejnictwa, jaki został stworzony z myślą o wyspecjalizowanej branży kolejowej. Marka Locolub stawia na bezpieczne, efektywne i ekologiczne smarowanie kołnierzy kół pojazdowych oraz smarowanie szyn i rozjazdów. Najlepszą jakość potwierdzają dobre opinie użytkowników, jak i liczne referencje. Czym odznacza się smar do kolejnictwa? Jakie zalety posiada? Gdzie jest wykorzystywany?

Smary i oleje kolejowe

Smary i oleje kolejowe oferowane przez Locolub bazują na dobrych właściwościach smarnych i znacznie lepszej skuteczności niż konwencjonalne oleje i smary. Plusem jest możliwość wydłużenia żywotności urządzeń i ich części. Smar do kolejnictwa jest wykorzystywany, jak sama nazwa wskazuje, w branży kolejowej. Produkt odznacza się doskonałymi właściwościami, zmniejszeniem zużycia i wydłużeniem żywotności urządzeń w danym miejscu. Na uznanie zasługuje fakt, że produkty tej firmy ulegają biodegradacji, są nietoksyczne i skracają czas czyszczenia.

Nowoczesne preparaty tworzą trwałą powłokę i pozwalają zachować odporność na trudne warunki atmosferycznej. Odróżniają się od produktów ropopochodnych wyższą temperaturą zapłonu. To najważniejsza cecha tego typu wyrobów, gdyż cały czas są one wystawione na warunki pogodowe i mają za zadanie działać sprawnie. 

Fuchs Locolub

W pojazdach maszynowych zazwyczaj smarowaniu podlegają maźnice, czyli łożyska toczne pojazdu, jak też sprzęgła nierozłączne i wały. To bardzo ważne układy, które mają znaczący wpływ na jakość transportu i zachowanie bezpieczeństwa. Smar w tym przypadku jest istotnym elementem konstrukcyjnym, który spełnia ważne zadania i funkcje. Stosowane są, w zależności od typu zestawu kołowego:

  • łożyska baryłkowe,
  • łożyska stożkowe,
  • łożyska walcowe.

W kolejowym przewozie łożyska tego rodzaju są podległe sporym siłom promieniowym, dlatego zazwyczaj posiadają spejalne klatki poliamidowe, które są przystosowane do zastosowania w maźnicach. Fuchs Locolub ma za zadanie dobrze zakonserwować każdy element i sprawić, by działał on sprawnie jak najdłużej.

Nie zapominajmy o tym, że w zestawach kolejowych występuje znacznie większa siła, niż w przypadku zwykłych pojazdów osobowych. Bardzo ważne jest zastosowanie mocnego zabezpieczenia i dokładności. Nowoczesny preparat zadba o każdy fragment układu przenoszącego napęd i zakonserwuje go tak, aby spełniał swoją rolę przez wiele lat. Oczywiście na względzie trzeba mieć także systematyczne kontrole i przeglądy, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo każdego dnia.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *