Sprzątanie biura samemu czy z pomocą firmy?

Bałagan w biurze może mocno przeszkodzić pracownikom w codziennych zajęciach. Ważne jest, aby regularnie czyścić miejsce pracy z kurzu i plam. Czy warto sprzątać biuro samodzielnie, czy za pomocą firmy sprzątającej?

Sprzątanie biura samemu – plusy

Prowadząc firmę lub biuro, do naszych obowiązków należy także dbanie o porządek. W placówce, gdzie jest dużo ludzi, potrzeby będą większe i codzienne sprzątanie przez personel może być niemożliwe. Większe czyszczenie na pewno potrzebne będzie w przypadku pomieszczeń starych, w których panuje wilgoć. W takiej sytuacji niezbędne może być nawet ozonowanie.

Najważniejsze jednak dla zachowania codziennej higieny będzie regularne sprzątanie, do którego warto zatrudnić fachowców. Profesjonalne sprzątanie biur od 100 m2 oferuje firma YesCzysto.pl, która po swojej stronie zapewnia środki czystości i sprzęt potrzebny do wykonania usługi. Specjalistów warto zatrudnić, jeśli masz duże biuro, lub nie potrafisz znaleźć czasu na regularne porządki
Są jednak sytuacje, w których można rozważyć czyszczenie samemu. Jeśli Twoja firma jest niewielka, nieco taniej będzie sprzątać w niej samodzielnie lub przy pomocy zatrudnianej raz na jakiś czas, pojedynczej osoby.

W czym pomoże firma sprzątająca?

Firmy sprzątające oferują swoją pomoc w różnym zakresie. Może to być doczyszczanie ekstremalne, które jest związane z usuwaniem brudu, jaki przez wiele lat zdążył już przyrosnąć do podłoża, a także codzienne czynności, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania biura. Paradoksalnie to właśnie codzienne sprzątanie jest działaniem, które przysparza wielu osobom największych trudności. Brak koordynacji w kwestii czystości doprowadzić może w dłuższej perspektywie do powstawania zabrudzeń, które z czasem wsiąkną w powierzchnię sprzętów czy podłogi. Takimi przeszkodami mogą być plamy po oleju i innego rodzaju substancje, które z czasem jest coraz trudniej usunąć.
Firma sprzątająca pomoże więc w codziennym utrzymaniu czystości i higieny w biurze. W miejscach, gdzie pracuje wielu ludzi, kwestie te są bardzo ważne również z tego powodu, że za niebezpieczeństwa spowodowane brakiem higieny, konsekwencje prawne ponosi szef. Dużą uwagę należy zwrócić przede wszystkim na kwestię wentylacji, które brak może spowodować pojawienie się na ścianie grzyba.

Jak utrzymać czystość w biurze?

Aby utrzymać codzienną czystość w biurze, niezwykle ważne jest regularne wynoszenie śmieci, a także dezynfekcja biurek. Są to rzezy absolutnie podstawowe, o które mogą zadbać pracownicy, jeśli mają taką możliwość, lub kierownictwo biura. Ważne jest także regularne odkurzanie szafek i innych powierzchni, oraz oczywiście dbanie o toaletę, gdzie zazwyczaj gnieździ się najwięcej bakterii. W biurze powinny więc być trzymane wszystkie środki czystości niezbędne do zachowania prawidłowej higieny. Generalne sprzątanie powinno odbywać się, w miarę możliwości, raz na kilka miesięcy, wszystko jednak zależy od wielkości biura i wieku budynku.

Redakcja PKWSA