Uchwyty magnetyczne neodymowe- ogólna charakterystyka produktu

Uchwyty magnetyczne składające się z magnesu i stalowej obudowy to idealne elementy, które nadają się do mocowania, przytrzymywania oraz wykrywania stalowych przedmiotów. Starannie wykonana osłona, która otacza magnes pozwala otrzymać zamknięty obwód magnetyczny pomiędzy stalowymi brzegami obudowy równorzędnie z magnesem. Taki proces pozwala na uzyskanie znakomitej siły przyciągania, a cała konstrukcja zapewnia to, że magnesy są odpowiednio zabezpieczone przed uderzeniami i pęknięciami. 

Czym charakteryzują się uchwyty magnetyczne pod stożkowy łeb śruby?

Decydując się na zakup przyborów magnetycznych, warto skorzystać z bogatej oferty sklepu internetowego magnes.com.pl, gdzie klienci znajdą szeroki wybór asortymentu w zakresie uchwytów magnetycznych neodymowych. Oferowane narzędzia z otworem pod stożkowy łeb śruby, to uchwyty magnetyczne, które zostały wykonane z najmocniejszych obecnie na rynku magnesów neodymowych a także stalowych kubków z powłoką niklowaną. Unikalny układ obwodu magnetycznego gwarantuje maksymalne użycie dwóch biegunów magnetycznych magnesu, o bardzo szerokim zasięgu jeżeli chodzi o zastosowanie uchwytów magnetycznych. Uchwyty magnetyczne pod stożkowy łeb śruby wykorzystywane są głównie w przemyśle i budownictwie, ale także w branży motoryzacyjnej oraz w rolnictwie. Uchwyty magnetyczne potrafią przyciągać oraz skupiać siłę magnesu w zasięgu sektora instalacji, dzięki czemu bez problemu można je wykorzystywać do przechowywania, przemieszczania, podnoszenia oraz montażu elementów stalowych. Ogólnie udźwig uchwytów magnetycznych można skontrolować poprzez umieszczenie go prostopadle do powierzchni wzorcowej na każdej płycie stalowej. Warto jednak zaznaczyć, że wyporność uchwytów magnetycznych pod stożkowy łeb śruby zależy w znacznym stopniu od grubości metalowego fragmentu do którego przyczepiany jest uchwyt, od luki pomiędzy uchwytem a metalową powierzchnią oraz od typu zastosowanej stali. Z uwagi na fakt, że niektóre sposoby badania mogą przynieść odmienny efekt, warto przed zakupem zamówić odpowiednie próbki, aby sprawdzić ich zachowanie w określonym środowisku pracy.

Dane techniczne

Sklep internetowy magnes.com.pl w swojej ofercie posiada uchwyty neodymowe  ze średnicą wahającą się pomiędzy 10 a 75 mm. Jeżeli chodzi o wysokość uchwytów magnetycznych dostępne modele występują w przedziale od 4,5 mm do 18 mm.  Maksymalny udźwig jeżeli chodzi o uchwyty magnetyczne pod stożkowy łeb śruby sięga aż do 162kg. Dodatkowo w zależności od zastosowania elementów magnetycznych, uchwyty neodymowe posiadają określoną średnicę otworu, co pozwala na dopasowanie jej pod konkretną czynność. Oprócz tego niklowana powłoka obudowy i antykorozyjna powłoka magnezu zapewnia maksymalną temperaturę pracy nawet do 80 stopni.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *