Uporządkowana przestrzeń w domu

W domowych wnętrzach przyda się wiele gadżetów, które ułatwią codzienne życie i je umilą. Bardzo praktyczne są przykładowo chlebaki do pieczywa i szereg gadżetów kuchennych, które pomagają podczas przygotowywania posiłków. Warto wyposażyć się także w niezbędne akcesoria do prania, suszenia i prasowania. Wybór jest obecnie ogromny, więc można przebierać w różnych sprzętach. Wykonywanie codziennych obowiązków od razu stanie się przyjemniejsze i szybsze, jeśli ma się przykładowo deski do prasowania suszarki na pranie, parownice do ubrań.

Jak zagospodarować kącik przeznaczony do prasowania?

Prasowanie jest dla wielu osób przykrym obowiązkiem. Oczywiście niektórzy nie mają z tym żadnego problemu i czynność tak wręcz ich relaksuje. Warto przeznaczyć sobie jedno miejsce na prasowanie, zagospodarować umiejętnie kącik, aby mieć wszystko pod ręką. Oczywiście nie wystarczy deska do prasowania i żelazko, chociaż stanowi to niezbędne minimum. Nie trzeba wydzielać powierzchni do prasowania. Nawet niewielki kącik będzie odpowiedni, wystarczy go sprytnie zaaranżować. Niektórzy urządzają go w łazience. Inną opcją będzie garderoba. Pralnio-suszarnia powinna być odizolowania od pomieszczeń wspólnych i prywatnych. Z podstawowego wyposażenia wymienia się pralkę. Przyda się także suszarka mechaniczna, bo pozwala na zaoszczędzenie czasu. Można także liczyć na ogromną wygodę. Z tańszych i prostszych rozwiązań sprawdzi się tradycyjna suszarka na pranie.

Co warto mieć na uwadze? Jakie rozwiązania są godne polecenia?

W pralnio-suszarni nie może zabraknąć oczywiście koszów. Będą idealne na brudne ubrania, czyste rzeczy i środki czystości. Warto postawić je nieopodal pralki, aby mieć wszystko pod ręką. Suszarkę najwygodniej będzie umieścić obok deski do prasowania i żelazka. Nawet ograniczony metraż nie stanowi większego problemu. Zawsze można sprytnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Wiele akcesoriów do prasowania wystarczy schować do szafy wnękowej. Można także wykorzystać wolne przestrzenie między ścianą i sprzętem AGD. Bardzo pomocna w każdym domu jest parownica do ubrań. Godne polecenia będzie także żelazko bezprzewodowe. Jeśli ktoś nie chce być ograniczony przez kable, to warto mieć na uwadze przy zakupie urządzenia zasilane akumulatorowo lub bateryjnie.

Pomocne rozwiązania organizacyjne w domu

Dobrze zorganizowana przestrzeń sprawia, że życie staje się przyjemniejsze. W domu znajdują się różnego typu urządzenia przeznaczone do odkurzania, prasowania, suszenia. Wszystko trzeba umiejętnie schować, aby nie zajmowało miejsca i nie zaburzało estetyki pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wystawienie szafki gospodarczej. Nawet modele o kompaktowych wymiarach będą niezwykle pomocne. Należy mieć na uwadze to, aby do szafy zmieściła się suszarka, deska do prasowania.

Ciekawym rozwiązaniem jest także łóżko z podnoszonym materacem. Wystarczy podnieść go do góry, aby uzyskać sporo wolnej przestrzeni do ułożenia rozmaitych przedmiotów. Zostaną sprytnie schowane. Takie rozwiązanie zagwarantuje łatwy i szybki dostęp do wszystkiego. W przypadku niewielkiego sprzętu można umieścić go pod łóżkiem. Dobrym rozwiązaniem jest także wstawienie szafki narożnej w kuchni. Pomieści sporo rzeczy, z których które są użytkowane sporadycznie. Zawsze przyda się także komoda, do której można włożyć między innymi odkurzacz i szereg innych artykułów gospodarczych.

Jak zorganizować miejsce na przechowywanie?

Zawsze można nieco przerobić mebel, przykładowo zlikwidować dolną szufladę, aby dostosować go do rozmiarów przechowywanych w rzeczy. W przypadku deski do prasowania warto zdecydować się na modele składane na pół lub z systemem montowania do ściany. W ten sposób zaoszczędzi się sporo miejsca w pomieszczeniu. Suszarki na pranie można schować za szafą, powiesić na ścianie. Z ciekawych rozwiązań poleca się suszarkę chowaną do ściany na sznurki. Miski i wiadra są bardzo praktyczne, ale na czas ich nieużywania warto je schować.

Wiadro z mopem nie wygląda estetycznie. Można wynieść je do piwnicy lub podstawić na balkonie. Przyda się także schowek nad drzwiami. Przydatnym rozwiązaniem jest chwytak do kijów lub wysuwany wieszak. Idealnie nadaje się do trzymania mioteł i mopów. Można przymocować uchwyt między lodówką i ścianą. Wszystko będzie pod ręką i jednocześnie znajdzie się na widoku. Bardzo pomocne w każdym domu są szafki na kółkach do przechowywania rozmaitych rzeczy do prania i prasowania. Jest to mobilne rozwiązanie. Z kolei środki czystości można poukładać pod zlewem. Wystarczy wyposażyć je w ażurowe koszyki, które ułatwią przechowywanie.

Redakcja PKWSA