Węgiel i mleko – czarno-białe obrazy do salonu

Każdy, kto uwielbia monochromatyczne i klasyczne wnętrza, z pewnością pokocha czarno białe obrazy, które odmienią mieszkanie. Obrazy komponują się doskonale z tłem, nadając pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Szczególnie czarno białe obrazy wyglądają niezwykle elegancko i okazale. 

Obrazy do nowoczesnego i klasycznego salonu

Salon w nowoczesnej odmianie łączy w sobie minimalizm i prostotę. Najczęściej w takim wnętrzu dominują stonowane barwy, do których dobierane są dodatki w białych i czarnych kolorach. Dlatego idealnym rozwiązaniem są obrazy czarno białe. Chodzi o to, aby wnętrze było zarazem designerskie i przytulne. Czasami warto postawić na nietuzinkowe rozwiązania i wybrać obraz, który wzbudzi zainteresowanie nieoczywistą grafiką. Obrazy czarno białe znakomicie wpisują się we wszystkie style. Idealnie uzupełnią wnętrza urządzone klasycznie i w stylu skandynawskim. Również w industrialnych pomieszczeniach duże obrazy w odcieniach szarości będą wyglądały niebanalnie. 

Obrazy na płótnie do salonu i nie tylko

Czarno białe obrazy najczęściej drukowane są na płótnie, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Główną zaletą takich kompozycji jest możliwość wykonania różnych grafik czy zdjęć, dzieląc je na kilka elementów. Można stworzyć fantazyjne kaskadowe obrazy, które urozmaicą puste ściany. Dużym atutem tego typu obrazów jest możliwość barwienia niektórych elementów na płótnie. Dzięki temu powstają fantazyjne grafiki, które przykuwają wzrok. Obraz można powiesić nie tylko w salonie, ale także we wszystkich innych pomieszczeniach znajdujących się w domu. Znakomicie będą wyglądały niewielkie obrazy w przedpokoju i kuchni. W sypialni natomiast nad łóżkiem można powiesić duży obraz przedstawiający martwą naturę. Wybierając tego typu dekorację, można z łatwością zmienić zwykle pomieszczenie w eleganckie i gustowne wnętrze. 

Jaki obraz do salonu wybrać?

Jednym z częściej obecnych tematów na obrazach są miasta. Nawiązują one do współczesności lub klimatu historycznego. Doskonale wpasowują się w nowoczesne i loftowe wnętrza. Na obrazach można często rozpoznać znane budynki, które są charakterystyczne dla danej metropolii. Często są także kamienne domki i wąski uliczki, które nawiązują do okresu średniowiecza. Świetnie sprzedają się także abstrakcyjne obrazy, które przykuwają wzrok i zmuszają do uruchomienia wyobraźni. W salonach urządzonych w klasycznym i skandynawskim stylu najlepiej postawić na czarno białe obrazy przedstawiające naturę. Tematykę obrazu najlepiej wybrać wedle upodobań. Obraz przede wszystkim ma się podobać domownikom, bo przecież to oni będą z nim na co dzień obcować. Pewne jest to, że czarno biały obraz będzie znakomicie prezentować się w każdej aranżacji, dodając jej elegancji i szyku. Wybierając obraz, należy zwrócić uwagę na jego wielkość. W niewielkich wnętrzach zbyt duży obraz będzie się niekorzystnie prezentować. W takim wypadku lepiej postawić na trzy mniejsze obrazy niż jeden duży. Posiadacze dużych salonów mogą dowolnie wybierać spośród różnych formatów.

Redakcja PKWSA