Wybieramy markizy do domu – garść niezbędnych porad

Wybór odpowiedniej markizy do domu może być dla Ciebie trudny. W końcu musisz zwrócić uwagę na wiele aspektów, aby ten dodatek faktycznie spełnił Twoje wymagania. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze porady, dzięki którym postawisz na odpowiedni materiał, rodzaj czy formę napędu markizy

Jak wybrać markizę do domu?

Postaw na odpowiedni rodzaj

Bardzo popularne są wersje poziome – to właśnie one zazwyczaj są wykorzystywane na tarasach lub balkonach. Jednak ciekawym rodzajem są też markizy okienne pionowe. Dzięki nim zyskujesz doskonałą ochronę przed słońcem, a jednocześnie sprawiasz, że w pomieszczeniu panuje przyjemny półmrok. W porównaniu do tradycyjnych rolet takie markizy nie wprowadzają do wnętrza mroku. Zwróć uwagę na to, iż takie praktyczne pionowe markizy okienne stanowią zachwycającą ozdobę – przy ich pomocy dom wygląda nie tylko nowocześnie, ale również nabiera bardziej śródziemnomorskiego charakteru. Do wyboru masz także inne rodzaje markiz, więc na pewno zdecydujesz się na wariant dostosowany do wielkości okien bądź do stylu Twojego domu.

Wybierz trwały materiał

Pamiętaj, że najlepsze markizy wyróżniają się wyjątkowo trwałym materiałem. To bardzo ważne, abyś zwracał uwagę na ten aspekt. W końcu tkanina musi poradzić sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym na pewno chcesz, aby markiza służyła Ci przez wiele lat. Dlatego koniecznie zdecyduj się na wariant wykonany z odpornego tworzywa sztucznego o gęstym splocie. Dzięki temu żadna kropla deszczu nie zakłóci spotkania w gronie znajomych czy rodziny, a także odpoczynku na świeżym powietrzu.

Wybierając odpowiedni materiał do markizy, zwróć również uwagę na walory estetyczne tego dodatku. Bardzo popularne są warianty w pasy – mają niezwykle wakacyjny wygląd. Jeżeli zależy Ci na bardziej nowoczesnym designie domu, to zdecyduj się na gładkie markizy okienne pionowe lub poziome. 

Zdecyduj się na wygodny napęd

Bardzo ważne jest także to, żebyś zastanowił się nad tym, jak będziesz rozwijać markizę. Do dyspozycji masz tradycyjne modele na korbkę bądź takie rozsuwane przy pomocy sznurka. Choć taka opcja jest tańsza, to jednak nie jest zbyt komfortowa. Dużo ciekawym wyborem jest napęd elektryczny – wtedy przy pomocy pilota możesz w każdej chwili zwinąć lub rozwinąć materiał. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej uprościć sobie życie, to zamontuj system sterowania, który pozwoli Ci nawet ze sporej odległości kierować markizami w całym domu. Taka opcja to też kolejny krok w stworzeniu inteligentnego domu, który odpowiada wszystkim Twoim potrzebom.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *