Wybierz odpowiednią pompę ciepła i zacznij oszczędzać na kosztach ogrzewania.

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych przekonało się o tym, że dzięki efektywnej technologii można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Za sprawą pomp ciepła, można korzystać z darmowego ciepła pochodzącego ze środowiska, co znacznie obniża roczne koszty ogrzewania, w sprzyjających warunkach nawet o połowę w stosunku do np. kotłów gazowych.

Dlaczego warto korzystać z pomp ciepła?

Instalując nowoczesną pompę ciepła, można stać się niezależnym od importu paliw kopalnych, a co za tym idzie, od ich stale podnoszącej się ceny. Pompy wykorzystują źródło energii pobieranej z otoczenia i co najważniejsze, zlokalizowane jest ono na własnej nieruchomości użytkownika. Dodatkowym plusem jest korzystanie z wielu możliwości, jakie dają te urządzenia. Większość systemów nie tylko grzeje, ale również chłodzi pomieszczenia, co przydaje się przy coraz dłuższym lecie. Dostarczają one również ciepłą wodę i podgrzewają podłogi. Niezwykle ważną kwestią dla wielu osób jest także ekologia. Już teraz zaostrzają się warunki techniczne budynków, a nowoczesne pompy spełniają je i będą spełniać również kolejne wprowadzane przez polityków rozporządzenia.

Jaką pompę wybrać?

Jednym z ważniejszych wyborów jest rodzaj pompy ciepła, jaką zainstaluje się w swoim domu. Niekwestionowanym liderem wśród pomp jest pompa typu powietrze – woda. Odbierają one ciepło z powietrza i przekazują je wodzie krążącej w obiegu centralnego ogrzewania, czyli zasilającej ogrzewanie podłogowe, grzejniki itd. Pompy ciepła powietrze woda przeznaczone są do nowo budowanych budynków energooszczędnych, jednak z powodzeniem mogą zastąpić istniejące źródło ciepła w domach termomodernizowanych. Dzięki wykorzystaniu energii powietrza można znacznie obniżyć rachunki za energię, a przy okazji uzyskać idealny poziom komfortu w swoim domu. Wszystkie połączenia są tu łatwo dostępne, a jednostka wewnętrzna ma estetyczny i nowoczesny wygląd. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Redakcja PKWSA