Czy warto zdecydować się na dom modułowy?

Tradycyjna metoda budownictwa, a więc domy murowane nadal cieszy się dużą popularnością. Alternatywą dla tego rozwiązania są domy modułowe. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej i poznać ich zalety. Dziś przedstawimy Wam również naprawdę ciekawe projekty.

Domy modułowe – co warto wiedzieć?

Domy modułowe są to domy, które powstają z gotowych prefabrykatów. Wszystkie elementy wykonuje się w specjalnych fabrykach na podstawie wymiarów. Następnie transportowane są na plac budowy, gdzie dokonuje się montażu. Zatem ich konstrukcji nie wznosi się cegła po cegle. Wystarczy tylko zamontować na fundamencie gotowe elementy i już w kilka dni dom może być gotowy. Następnie należy go wykończyć, a więc nawet po dwóch czy trzech miesiącach możecie już się wprowadzić. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że podczas montażu nie powstają odpady budowlane. Można więc to rozwiązanie uznać nie tylko za efektywne, ale też ekologiczne. Zwróćcie jeszcze uwagę na fakt, że domy z prefabrykatów dostępne są w naprawdę różnych wariantach. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie. 

Projekty domów modułowych – wybierzcie coś odpowiedniego dla siebie

Projekty domów modułowych są naprawdę różne. Można wybrać małe domki do stu metrów kwadratowych, a nawet mniejsze, ale też takie powyżej 150 m2, a nawet 200 m2. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji. Rzecz jasna, jeżeli Wasza rodzina jest duża, to lepiej zdecydować się na dom mający ponad 150 m2. Ale to także dobre rozwiązanie dla wszystkich ceniących swobodę i przestronność. Jeżeli w Waszej rodzinie są osoby starsze, to zasadniczo lepiej zdecydować się na budowę domu parterowego. Ponadto projekt należy dobierać pod kątem wielkości działki. Do wyboru są domy parterowe, ale można też wybrać półtorakondygnacyjne, czy też dwukondygnacyjne. Ważny niewątpliwie jest też dach. Na pewno najtańsze są dachy płaskie, które wpisują się w minimalistyczny styl. Alternatywą dla nich są dachy dwuspadowe, np. o nachyleniu 22 stopni. Możecie także wybrać dachy czterospadowe o nachyleniu 25 stopni. Musimy jeszcze wspomnieć o garażu, który może znajdować się w bryle budynku, ale możecie też zdecydować się na garaż wolnostojący także wykonany z prefabrykatów. Domy z prefabrykatów mogą być utrzymane zarówno w stylu klasycznym, jak i high-tech.         

    

Redakcja PKWSA