Jak zorganizować dziecięcą garderobę?

Jako mamy wszystkie bez wyjątku uwielbiamy kupować nowe ubrania dla dzieci. Gdybyśmy tylko nie były hamowane przez swoich partnerów, zapewne całe swoje wypłaty przeznaczałybyśmy na te bajecznie kolorowe stroje. Już sam ich widok poprawia nasz nastrój, a gdy tylko możemy ubrać w nie swoje szkraby, czujemy się jeszcze szczęśliwsze. Pamiętajmy jednak, by później odpowiednio zadbać o zakupione już ubranka. Właściwie zorganizujmy je w szafie, by zawsze szybko odnaleźć w niej to, czego akurat nasze dziecko będzie potrzebować.

Sprawdź również: Jak urządzić pokój młodzieżowy – praktyczne porady i inspiracje z IKEA

Ubrania a sezony

Bardzo dobrym pomysłem może okazać się podzielenie ubrań zgodnie z sezonami. A mamy oczywiście takie dwa podstawowe okresy – letni oraz zimowy. Ubrania letnie możemy połączyć z wiosennymi, a te zimowe z jesiennymi. Koniecznie podzielmy szafę dziecka w ten sposób, by zawsze mieć wszystkie niezbędne rzeczy pod ręką. A gdy np. sezon zimowy już na dobre się zakończy, pochowajmy te wszystkie puchowe kurtki i szaliki do specjalnych worków, które umieścimy gdzieś z tyłu garderoby. Dzięki temu nie będą nam one później przeszkadzać. Więcej pomysłów na organizacjęgarderoby znajdziesz na Galerialamplumo.pl.

Jak zorganizować dziecięcą garderobę?

Zadbajmy też o to, by właściwie przechowywać ubranka dla dzieci. Starajmy się raczej nie trzymać kilku sztuk odzieży na jednym wieszaku. Kupmy cały komplet małych wieszaczków i każdą odzież wierzchnią powieśmy w oddzielnym miejscu. To samo zróbmy z bluzami oraz zapinanymi na guziki bądź suwak cienkimi sweterkami. Swetry wkładane przez głowę i zwykłe bluzy możemy normalnie złożyć kostkę i umieścić na jednej z półek. Przeznaczmy też przynajmniej jedną całą szufladę na bieliznę, którą też zresztą możemy podzielić na majtki, skarpetki, rajstopy, kalesony i piżamki.

Oczywiście odzież dla dzieci zawsze będzie tworzyć w szafie mniejszy lub większy chaos, ale jeśli spróbujemy nad nią zapanować, na pewno osiągniemy całkiem niezłe efekty. Organizacja garderoby może też nam sprawić pewną przyjemność. Poświęćmy więc na nią wolny dzień i wspólnie z maluchem ustalmy, gdzie będą znajdować się poszczególne ubranka. Potraktujmy to jako taką rodzinną zabawę. Połączymy w ten sposób przyjemne z pożytecznym.

woodroom.pl

Redakcja PKWSA